Messi dvostruki strijelac
0

VIDEO / Barcelona rutinski protiv Tenerifea

Nogometaši Barcelone upisali su 29. ovosezonsku pobjedu u 36. kolu španskog prvenstva savladavši na Camp Nouu Tenerife s uvjerljivih 4-1.

Dva gola Lionela Messija, te po jedan Pedra i Bojana Krkića bila su dovoljna za slamanje otpora Tenerifea, koji je na poluvremenu imao sjajan rezultat (1-1).

Najbolji nogometaš današnjice, Messi, s dva je gola došao do brojke od 31 u španskom prvenstvu, te do 44. ukupno gledajući sva takmičenja. Od izjednačavanja vječitog rekorda brazilskog napadača Ronalda što se tiče Primere, dijele ga tri gola (Ronaldo je sezone 1996/97 zabio 34 gola u 37 utakmica).

Prvi je postigao na asistenciju Zlatana Ibrahimovića glavom u 17. minuti, a drugi u posljednjoj, trećoj minuti sudijske nadoknade, nakon lijepe asistencije Daniela Alvesa u prostor. Argentinski je genijalac ujedno asistirao Pedru za njegov 10. ovosezonski gol u 77. minuti.

Barcelona je ovom pobjedom ponovo pobjegla prvom pratitelju Realu na četiri boda prednosti, a madridski klub svoju utakmicu 36. kola igra sutra (srijeda) kada gostuje kod četvrtoplasirane Mallorce.

Tenerife su ostale u zoni ispadanja na 18. mjestu s 35 bodova, isto koliko ima i 17-plasirana Malaga, ali uz utakmicu više.

U preostale dvije odigrane utakmice Almeria je kao domaćin nadigrala Villarreal 4-2, dok je Getafe remizirao sa Sporting Gijonom 1-1. Almeria je već na poluvremenu imala vodstvo 3-0 dvama golovima Kalua Uchea i jednim Alberta Crusata, a do velike prednosti je došla uvelike zahvaljujući igraču više već od 16. minute (isključen je Mateo Musacchio).

U nastavku se Villarreal vratio zahvaljujući golovima Ivana Marcana i Ariela Ibagaze, a od 65. minute su snage na travnjaku bile poravnate nakon isključenja Chica. Međutim, do izjednačenja “žuta podmornica” nije došla i golom Pabla Piattija u drugoj minuti sudijske nadoknade Almeria je gotovo i teoretski osigurala opstanak.

Getafe nije u potpunosti iskoristio poraz Villarreala, ali mu je i bod protiv Sportinga bio dovoljan za preuzimanje šeste pozicije, posljednje koja vodi u Europu, zbog bolje gol-razlike.

Poveo je Sporting golom Miguela de las Cuevasa koji je u 18. minuti zabio s nekih 25 metara, da bi Getafe izjednačio sjajnim golom "škaricama" Roberta Soldada u drugoj minuti nastavka.

Primera, 36. kolo:

Almeria – Villarreal 4-2 (Crusat 15, Uche 29, 43, Piatti 90+2 / Marcano 53, Ibagaza 66) Barcelona – Tenerife 4-1 (Messi 17, 90+3, Krkić 63, Pedro 77 / Martinez 39) Getafe – Sporting Gijon 1-1 (Soldado 47 / Miguel 17) Valencia – Xerez (kasnije)

Tabela: 1. Barcelona 93, 2. Real Madrid 89 (-1), 3. Valencia 65 (-1), 4. Mallorca 59 (-1), 5. Sevilla 57 (-1), 6. Getafe 52, 7. Villarreal 52...