0

Barcelona pregazila Villanovense u Kupu kralja

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Barcelona je u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Kupa kralja na stadionu Camp Nou sa visokih 6:1 ispratila Villanovense i prošla dalje pošto je prvi meč okončan rezultatom 0:0.

Drugačiji ishod i nije bio očekivan.Villanovense je tim koji se takmiči u trećem razredu španskog fudbala i već u četvroj minuti je gubio sa 1:0 kada je pogodio Dani Alves.

Interesantno, Alvesov gol bio je prvi gol nekog igrača Barcelone koji je postignut izvan šesnaesterca u ovoj sezoni na utakmicama igranim na stadionu Camp Nou.

Na 2:0 povisio je Sandro Ramirezu 21. minuti. Potom su gosti smanjili na 2:1 u 29. minuti, a onda je Ramirez svojim drugim golom postavio rezultat prvog poluvremena (3:1).

Nakon šest minuta igre u drugom dijelu Munir El-Haddadi je pogodio za 4:1. Novi gol za Barcelonu u 69. minuti ponovo je postigao Ramirez koji je ujedno upisao i prvi hattrick u dresu Blaugrane.

Konačnih 6.1 postavio je El-Haddadi koji se drugi put na utakmici upisao u strijelce.