12

Barcelona po 27. put pobjednik Kupa Kralja

(Foto: EPA)
Nakon osvajanja španskog nacionalnog prvenstva fudbaleri Barcelone pobjedom u finalnom susretu nad Athletic Bilbaom osvojili su i španski Kup Kralja.

Katalonski div poveo je u 20. minuti, a pogodak za pamćenje postigao je Lionel Messi. Argentinac je loptu dobio na pedesetak metara od gola uz desnu aut liniju nakon čega je uslijedio solo prodor i na kraju prekrasan pogodak za vodstvo Barcelone.

Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Barcelona je udvostručila prednost. Prelijepu akciju odigrali su Rakitić, asistent Suarez i strijelac Neymar.

Dani Alves je petnaest minuta prije kraja uputio prizeman centaršut pred gol Athletica gdje je najsnalažljiviji bio Lionel Messi postigavši svoj drugi pogodak večeras za povećanje vodstva na 0:3.

Baskijsci su počasni pogodak postigli u samom finišu kada je glavom na centaršut Ibaija sa lijeve strane pogodio Williams.