43

Athletic Bilbao osvajač Super kupa Španije

(Foto: EPA)
Već nakon prvog finalnog susreta Super kupa Španije između Athletic Bilbaoa i Barcelone bilo je jasno da su šanse aktualnog prvaka ove zemlje svedene na minimum.

Iako se nadahnutom Messiju i družini nikada ne zna, i iako ponekad znaju pobijediti i sa po pet, šest ili sedam golova razlike, večeras to ipak nije bio slučaj, pa su do prvog trofeja sasvim zasluženo došli Baskijci.

Barcelona čak nije uspjela ostvariti ni pirovu pobjedu, s obzirom da je meč okončan rezultatom 1:1. Domaći tim od 43. minute imao je prednost koju je donio Lionel Messi.

U desetoj minuti domaćin je ostao bez isključenog Piquea i već tad je postalo jasno da će do kraja ići teško.

Dileme, ako su ikako i postojale, otklonio je Aduriz novim pogotkom protiv Katalonaca, ovog puta u 75. minuti za prvi trofej Athletica u sezoni.

U finišu su i gosti ostali sa deset igrača pošto je zbog nesportskog ponašanja isključen Sola.