23

Barcelona nastavlja niz nepobjedivosti: Neymar i Suarez pogađali za pobjedu protiv Las Palmasa

Barcelona je upisala 32. uzastopnu utakmicu bez poraza u svim takmičenjima i produžila rekord. U 25. kolu Primere Blaugrana je u gostima rezultatom 2:1 savladala Las Palmas.

Već u šestoj minuti tim Luisa Enriquea stigao je do vodstva preko Suareza i izgledalo je da se sprema demoliranje Las Palmasa. Međutim, to se nije desilo i domaći tim je samo četiri minute kasnije uzvratio pogotkom Williana Josea koji pogađa za 1:1.

Do kraja poluvremena Barcelona je stigla do novog gola, a strijelac je bio Neymar u 39. minuti. Iako se Las Palmas bori za opstanak, pružio je jako dobar otpor aktuelnom prvaku svijeta, te je preko Arauja koji je imao dvije obećavajuće šanse u finišu meča uz koje je mogao doći i do boda. Zadnju šansu na meču imao je Neymar kada je Varas odlično zaustavio njegov udarac u 93. minuti.