Primera
0

Barcelona kiksala i u Villarrealu, Real na plus sedam

Nogometaši Barcelone ispustili su nova velika dva boda u utrci s Real Madridom u španjolskoj Primeri. U 21. kolu su u gostima kod Villarreala odigrali samo 0-0 i sada za "kraljevskim klubom" zaostaju sedam bodova.

Još se jednom pokazalo da je igra u gostima španjolskim i europskim prvacima ove sezone "rak-rana", osim kad igraju na Santiago Bernabeuu. U Villarrealu su peti put odigrali neodlučeno u aktualnom prvenstvu, uz četiri pobjede i jedan poraz.

Villarreal se u subotu dobro branio i nije dopustio Barceloni puno prilika. Katalonci su ukupno skupili samo pet udaraca unutar okvira gola i to većinu njih u samoj završnici kada su napravili veliki pritisak na domaći gol, ali bez uspjeha.

Cesc Fabregas je u 78. minuti pogodio gredu, a devet minuta kasnije je Lionel Messi izašao sam pred Diega Lopeza, ali je domaći golman sjajno reagirao. Još je jednom Messi pucao svega nekoliko trenutaka kasnije, ali to nije bio pretežak posao za Lopeza.

Zanimljivo, i u posljednje dvije utakmice u Primeri u kojima nije postigla pogodak već u prvom dijelu (Sevilla i Getafe), Barcelona na kraju nije slavila. Isto joj se ponovilo i u Villarrealu, kod momčadi koja je tek jedno mjesto iznad zone ispadanja. U 13 prvoligaških okršaja ovih klubova na El Madrigalu, ovo je bio tek drugi remi, a ujedno i drugi bez golova u svih dosadašnjih 26 ligaških susreta.

Dodajmo još da su domaći nogometaši u 47. minuti tražili jedanaesterac nakon starta Sergija Busquetsa na Borji Valeru, ali sudac se nije oglasio.

Primera, 21. kolo:

Villarreal - Barcelona 0-0 Rayo Vallecano - Athletic Bilbao 2-3 (Michu 11, Arribas 27 / Llorente 18, 23, 68) Espanyol - Mallorca 1-0 (Weiss 18) Real Madrid - Zaragoza 3-1 (Kaka 31, Ronaldo 48, Özil 55 / Lafita 10)

1.  Real Madrid 	20 	17 	1 	2 	70-19 	+51 	52

2.  Barcelona 20 	13 6 	1 	59-12 	+47 	45

3.  Valencia 	19 	10 	5 	4 	29-20 	+9 	35

4.  Levante 	19 	9 	4 	6 	25-22 	+3 	31

1.  Espanyol 	20 	9 	4 	7 	22-21 +	1 	31

2.  At. Bilbao 	20 	7 	8 	5 	30-25 	+5 	29

3.  Osasuna 	19 	6 	9 	4 	22-31 	-9 	27

4.  At. Madrid 	19 	7 	5 	7 	30-27 	+3 	26