Evropska liga
0

Ballack 'debitirao' pogotkom

Michael Ballack (Foto: Reuters)
Nogometaši Bayera iz Leverkusena na svojoj su BayAreni pred 13.000 gledatelja pobijedili ukrajinsku Tavriju 3-0 u prvoj utakmici doigravanja za skupine Evropske lige.

Dva je pogotka za njemačku ekipu dao češki stoper Michael Kadlec, u prvoj i 84. minuti, da bi u prvoj minuti sudijske nadoknade za 3-0 protiv osvajača ukrajinskog nogometnog kupa pogodio Michael Ballack.

Odigrao je 33-godišnji njemački reprezentativac premijernih 45 minuta (drugih) u dresu svog novog kluba, kao i premijernih 45 minuta nakon što se povrijedio nastupajući u dresu Chelseaja tokom finala FA Cupa protiv Portsmoutha prije tačno 96 dana.

Bečki Rapid je na stadionu Gerharda Hanappija remizirao s Aston Villom (1-1).

Od iznenađenja valja spomenuti poraz PSV-a na gostovanju kod Sibira u Novosibirsku, te uvjerljivu pobjedu bjeloruskog BATE Borisova nad portugalskim Maritimom (3-0).

Evropska liga, doigravanje, prve utakmice:

Sibir – PSV 1-0 (Degtjarjev 90+2) BATE – Maritimo 3-0 (Očehnovič 56, Bressan 60, Pavlov 70)

PSG – Maccabi Tel-Aviv 2-0 (Luyindula 3, Hoarau 60) Bayer – Tavrija 3-0 (Kadlec 1, 84, Ballack 90+1-11m) CSKA Moskva – Anorthosis 4-0 (Dombia 13, 20, Z. Tošić 48, 74) Rapid Beč – Aston Villa 1-1 (Nuhiu 33 / Bannan 12) Slovan Bratislava – Stuttgart 0-1 (Harnik 88)