Primera
0

Atletico se ubacio u borbu za Evropu

Falcao treći strijelac lige (Foto: AFP)
Nogometaši madridskog Atletica pobijedili su u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 34. kola španske Primere. S 1-0 su apsolvirali gostovanje kod Rayo Vallecana.

Strijelac jedinog pogotka bio je Kolumbijac Falcao, koji je tako potvrdio da se u premijernoj sezoni, u madridskom klubu, itekako dobro snašao. To je njegov 22. prvenstveni pogodak, te je treći strijelac lige iza Cristiana Ronalda i Lea Messija. U 64. minuti je Falcao lijepo izbjegao zamku ofsajda, predriblao daleko istrčalog golmana domaće ekipe i sa 25 metara plasirao loptu u praznu mrežu.

Rayo Vallecano je posebno u nastavku stisnuo suparnika, ali do izjednačenja nije došao, te je upisao već peti poraz u posljednjih šest prvenstvenih nastupa.

Atletico je došao do osmog mjesta na tabeli, u grupi je s dosta klubova koji imaju po 45 bodova, te mu šest nedostaje do četvrtoplasirane Malage.

Primera, 34. kolo:

Rayo Vallecano - Atltico Madrid 0-1 (Falcao 64) Betis - Osasuna 1-0 (Castro 34) Malaga - Real Sociedad 1-1 (Isco 20 / Prieto 49) Villarreal - Racing Santander 1-1 (Perez 46 / Acosta 90+3)

Zaragoza - Granada 1-0 (Dujmović 6) Athletic Bilbao - Mallorca 1-0 (Llorente 13)

1. Real Madrid 33 27 4 2 107-29 85
  2. Barcelona 33 25 6 2 96-24 81
  3. Valencia 33 14 10 9 50-42 52
  4. Malaga 33 15 6 12 49-46 51
  5. Levante 33 14 6 13 47-46 48
  1. Osasuna 33 11 13 9 37-53 46
  2. Sevilla 32 12 9 11 39-33 45
  3. Athletic Bilbao 33 11 12 10 48-44 45