Primera
0

Malaga prejaka za Rayo Vallecano

Detalj s utakmice (Foto: AFP)
Nogometaši Malage u posljednjoj su utakmici 29. kola Primere na svojoj Rosaledi svladali Rayo Vallecano s 4-2.

Izjednačili su se time ponovno na tabeli s Levanteom. Obje ekipe imaju po 44 boda i vodit će borbu za četvrto, a možda s Valencijom i za treće mjesto i izravni plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Nisu se stvari u četvrtak za Malagu počele dobro razvijati budući da su gosti iz Madrida poveli već u petoj minuti pogotkom Diega Coste s bijele tačke. Prije toga je Jesus Gamez u kaznenom prostoru srušio Emiliana Armenterosa.

Andalužani su izjednačili u 35. minuti kada je, poslije greške gostujućeg golmana Joela, Jose Rondon glavom smjestio loptu u praznu mrežu. Napadač iz Venezuele je osigurao Malagi i vodstvo u 58. minuti kada je primio loptu leđima okrenut golu, oslobodio se čuvara i s desetak metara pogodio mrežu Madriđana. Rondonu je to bio deveti prvenstveni gol ove sezone.

Enzo Maresca je u 69. minuti povećao prednost domaćih pogotkom glavom, a Rayo Vallecano je nakratko vratio nadu nakon što je Roberto Trashorras u 84. minuti realizirao novi jedanaesterac poslije prekršaja golmana Willyja Caballera na Diegu Costi. No, samo dvije minute kasnije Duda je pogodio s 20-ak metara i potvrdio desetu domaću pobjedu Malage ove sezone i četvrto slavlje u pet posljednjih kola.

Primera, 29. kolo:

Racing - Sevilla 0-3 (Navas 34, Del Moral 51, 90+3) Betis - Espanyol 1-1 (Castro 78 / Pandiani 90+3)

Malaga - Rayo Vallecano 4-2 (Rondon 35, 58, Maresca 69, Duda 86 / Diego Costa 5 - 11m, Trashorras 84 - 11m)

1. Real Madrid 28 23 3 2 90-25 72
  2. Barcelona 28 20 6 2 82-22 66
  3. Valencia 28 13 8 7 44-33 47
  4. Levante 28 13 5 10 41-38 44
  5. Malaga 28 13 5 10 42-40 44
  6. Espanyol 28 11 7 10 36-37 40
  7. Osasuna 28 9 13 6 32-41 40
  1. Atletico 28 10 9 9 39-34 39