22

Atajić postigao prvi gol za Celtic: Pogodak mi puno znači

Mladi bh. reprezentativac Bahrudin Atajić je u petak postigao prvi gol u dresu prvog tima Celtica.

Atajić je bio strijelac u visokoj pobjedi svog tima na gostovanju kod Motherwella (5:0). Mladi napadač je priliku za igru dobio u 79. minuti utakmice. Dvanaest minuta na terenu bilo je mu dovoljno da zatrese mrežu protivničkog golmana. Ali ne na bilo kakav način. Sjajno je primio loptu i super preciznim lobom prevario domaćeg golmana za "petardu" u mreži Motherwella.

S Atajićem smo razgovarali dan nakon utakmice. Kaže kako mu ovaj gol znači puno.

"Osjećaj je bio lijep i sad idemo dalje. Zahvalan sam na šansi koju sam dobio od trenera i nadam se da sam je opravdao i da ako Bog da opet dobijem povjerenje", kazao je Atajić.

Iako Atajić vrlo često dobija priliku u dresu Celtica, on još uvijek nije standardni mladi reprezentativac. Selektor Vlado Jagodić ga je, suprotno očekivanjima javnosti, stavio na rezervni spisak za utakmicu protiv Španije.

Nastavi li sa dobrim igrama i postizanjem golova, uprkos ignorisanju selektora Jagodića, Atajić će biti perspektiva bh. fudbala i A reprezentacije.

On je, kao i svi navijači Zmajeva, pratio izvlačenje grupa za Svjetsko prvenstvo u Brazilu naredne godine.

"Mislim da se možemo nositi s Nigerijom i Iranom, ali na SP-u ništa nije lagano", rekao je Atajić.