0

Arsenal slavio u Beogradu, Ajax i Milan remizirali

Piše: D.B.
U okviru drugog kola evropske Lige prvaka večeras je odigrano osam utakmica u grupama E, F, G i H sa početkom u 20:30 sati. Svoju utakmicu su nešto ranije odigrali Spartak i Žilina, a moskovski klub je slavio rezultatom 3:0.

U grupi E snage su odmjerili Roma i Cluj, te Basel i Bayern. U prvom poluvremenu susreta između Rome i Cluja nije bilo golova, dok je Basel na svom terenu protiv Bayerna uspio postići gol u 18. minuti. Strijelac je bio Frei. Početkom drugog poluvremena Bayern je uspio doći do poravnanja golom Schweinsteigera iz jedanaesterca. U 89. minuti Schweinsteiger postiže svoj drugi pogodak i donosi Bayernu sva tri boda.

Roma je također u drugom poluvremenu povela protiv Cluja golom defanzivca Mexesa iz 69. minute. Samo dvije minute kasnije, Boriello povećava vodstvo na 2:0. Cluj je u 78. minuti uspio smanjiti rezultat na 2:1 golom Rade. Rimljani su do kraja utakmice mirnom igrom zadržali rezultat i upisali tri boda.

U prvoj večerašnjoj utakmici grupe F, moskovski Spartak je ubjedljivo slavio protiv slovenačke Žiline našeg Admira Vladavića. Spartakov igrač Ari je postigao dva pogotka, jedan u 34., a drugi u 61. minuti, dok je treći pogodak djelo Ibsona iz 89. minute. U ovoj utakmici se pokazalo da je Žilina potpuni autsajder ove grupe. U drugoj utakmici grupe F sastali su se Chelsea i Marseille. Engleska ekipa je dobro otvorila utakmicu i povela već u 7. minuti preko Johna Terryja. Nicolas Anelka je udvostručio vodstvo svoje ekipe pogotkom iz jedanaesterca u 28. minuti. Do kraja utakmice rezultat se nije mjenjao.

U prvom susretu grupe G sastali su se Ajax i Milan. Domaćin je poveo u 23. minuti preko Hamdaouija da bi Zlatan Ibrahimović izjednačio rezultat u 37. minuti susreta. Utakmica je i završena ovim rezultatom. Druga utakmica ove grupe je ona između Auxerrea i Real Madrida. Mourinhova ekipa je postigla pobjednički gol tek u 81. minuti preko Di Marie.

U grupi H sastali su se Partizan i Arsenal, te Braga i Shakhtar. U prvom poluvremenu utakmice u Beogradu bilo je uzbuđenja i golova. Prvo je poveo Arsenal golom Arshavina u 15. minuti, da bi Partizan izjednačio rezultat preko Clea koji je uspješno izveo jedanaesterac u 33. minuti. Početkom drugog poluvremena, tačnije u 57. minuti, jedanaesterac za Arsenal. Jovanović je u kaznenom prostoru napravio prekršaj i dobio crveni karton. Arshavin je izveo jedanaesterac, ali je golman domaćih Stojković odbranio njegov udarac. Ipak, u 72. minuti Chamakh napokon matira Stojkovića i dovodi Arsenal u vodstvo. Deset minuta kasnije Squillaci postiže treći gol za Arsenal. Partizan je mogao ublažiti poraz u 84. minuti iz još jednog jedanaesterca, ali je Cleo bio neprecizan. Utakmica je završila rezultatom 3:1 u korist Arsenala.

Prvo poluvrijeme utakmice između Brage i Shakhtara je završeno bez golova, da bi u 56. minuti Luis Adriano doveo Shakhtar u vodstvo. Isti igrač postiže svoj drugi gol na ovoj utakmici u 72. minuti. Costa u 90. minuti postiže treći pogodak za Shakhtar čime ovjerava pobjedu svoje ekipe.

Rezultati drugog kola nogometne Lige prvaka u grupama E, F, G i H:

Grupa E Roma - Cluj 2:1 (Mexes 69, Borriello 71 – Rada 78) Basel – Bayern 1:2 (Frei 18 – Schweinsteiger 56, pen, 89)

1. Bayern 2 2 0 0 4:1 6
  2. Cluj 2 1 0 1 3:3 3
  3. Roma 2 1 0 1 2:3 3
  1. Basel 2 0 0 2 2:4 0

Grupa F Spartak – Žilina 3:0 (Ari 34, 61, Ibson 89) Chelsea – Marseille 2:0 (Terry 7, Anelka 28, pen)

1. Chelsea 2 2 0 0 6:1 6
  2. Spartak 2 2 0 0 4:0 6
  3. Marseille 2 0 0 2 0:3 0
  4. Žilina 2 0 0 2 1:7 0

Grupa G Ajax – Milan 1:1 (Hamdaoui 23 – Ibrahimović 37) Auxerre – Real 0:1 (Di Maria 81)

1. Real 2 2 0 0 3:0 6
  2. Milan 2 1 1 0 3:1 4
  3. Ajax 2 0 1 1 1:3 1
  4. Auxerre 2 0 0 2 0:3 0

Grupa H Partizan – Arsenal (Cleo 33, pen – Arshavin 15, Chamakh 71, Squillaci 81) Braga – Shakthar 0:2 (Adriano 56, 72, Costa 90)

1. Arsenal 2 2 0 0 9:1 6
  2. Shakthar 2 2 0 0 4:0 6
  3. Partizan 2 0 0 2 1:4 0
  4. Braga 2 0 0 2 0:9 0