Premiership
0

Arsenal pao i u Stokeu

Ako su se nogometaši Arsenala i nadali da bi ih Chelsea eventualnom nedjeljnom pobjedom protiv Manchester United mogao vratiti u borbu za naslov, sami sebi su ugasili takve nade.

U 36. kolu Premiershipa "topnici" su poraženi u gostima kod Stoke Cityja s 3-1 i sada im, ako Chelsea pobijedi na Old Traffordu kasnije tokom dana, ostaju još samo matematički izgledi. U slučaju slavlja Uniteda ili remija, Arsenal će već danas i teoretski ostati bez šanse za naslov.

Stoke je poveo u 28. minuti preko Kenwynea Jonesa koji je iskoristio dodavanje Jermainea Pennanta. Potonji je sam povećao vodstvo domaćih 12 minuta kasnije.

Tračak nade Wengerovoj se ekipi ukazao u 81. minuti nakon 16. ovosezonskog pogotka Robina van Persieja, ali samo minutu kasnije Jonathan Walters je osigurao domaćima 13. pobjedu i skok na osmo mjesto.

Premiership, 36. kolo:

Wolverhampton - West Bromwich 3-1 (Fletcher 15, 47, Guedioura 28 / Odemwingie 55-11m)Stoke - Arsenal 3-1 (Jones 28, Pennant 40, Walters 82 / Van Persie 81)

Manchester United - Chelsea (kasnije)

Redoslijed: 1. Manchester United 73 (-1), 2. Chelsea 70 (-1), 3. Arsenal 67, 4. Manchester City 62 (-1), 5. Tottenham 56 (-1)...