157

Arežina i Kosorić debitovali u dresu reprezentacije BiH

Nogometaš aktuelnog prvaka BiH Zrinjskog Filip Arežina te kapiten FK Željezničar Aleksandar Kosorić danas su debitovali za seniorsku reprezentaciju BiH koja je osvojila svoj prvi, historijski trofej pobjedom nad Japanom u finalu Kirin kupa rezultatom 2:1.

Arežina je priliku za prvi nastup u dresu seniorske reprezentacije BiH dobio u finalu Kirin kupa između BiH i Japana. Selektor Mehmed Baždarević ga je uveo u igru u 88. minuti umjesto Marija Vrančića.

Debi je upisao i Kosorić tako što je zaigrao u 90. minuti utakmice umjesto Izeta Hajrovića.

Arežina ima 23 godine i igrač je sredine terena. U karijeri je dosad nastupao za Slogu iz Uskoplja, sarajevski Olimpic, hrvatski Rudeš i Rudar iz Prijedora, a sada je član Zrinjskog. On je ranije bio mladi reprezentativac BiH.

Kosorić ima 29 godina i nosio je dres Slavije, Partizana, Rada, Radničkog i iračkog Erbila. Aktuelni je kapiten Željezničara. On je također u prošlosti bio mladi reprezentativac BiH.