15

Apotekari nadomak drugog kruga, dva pogotka Son Heung-Mina

Piše: A. D.
(Foto: EPA)
Bayer Leverkusen ostvario je izuzetno važan trijumf nad Zenitom u St. Petersburgu u večerašnjoj prvoj utakmici četvrtog kola Lige prvaka u grupi C.

Apotekari su ovom pobjedom došli na korak od plasmana u narednu rundu takmičenja u Ligi prvaka.

Konačan rezultat večerašnje utakmice glasio je 2:1 u korist njemačkog predstavnika, iako početak utakmice nije nagovještavao takav rasplet.

U dva navrata nadomak pogotku bio je Keržakov, ali je u dva navrata sjajno reagovao gostujući golman Leno. Promašaje je mogao kazniti Kiessling, ali se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku gosti ipak dolaze do pogotka, a u strijelce se upisao Son Heung-Min. Pet minuta kasnije isti igrač postiže drugi gol za Bayer. Minutu prije kraja konačan rezultat postavio je Rondon.

Svih 90 minuta u pobjedničkom timu odigrao je povratnik u reprezentaciju Bosne i Hercegovine Emir Spahić.