Afrički Kup nacija
0

Angola i Alžir u četvrtfinalu

Remijem bez pogodaka (0-0) Angola i Alžir izborili su četvrtfinale Afričkog nogometnog kupa u posljednjem kolu skupine A. U drugoj utakmici Mali je slavio 3-1 protiv Malavija.

Angola, domaćin turnira, remizirala je i drugi put u trećoj utakmici, što joj je bilo dovoljno da s pet osvojenih bodova osvoji grupu. To znači i njihov ostanak u Luandi, gdje će se odigrati četvrtfinale takmičenja.

Pobjedom protiv Malavija, nogometašima Malija pripalo je u konačnici treće mjesto na tabeli. Četiri osvojena boda učinak je jednak onome koji je sakupila reprezentacija Alžira koji zbog pobjede 1-0 u međusobnom ogledu idu dalje.

Pogotke za Mali u posljednjoj utakmici po skupini postigli su Frederic Kanoute i Seydou Keita već na otvaranju utakmice, odnosno u prvoj i trećoj minuti. U 58. je smanjio Russell Mwafulirwa, da bi konačan rezultat postavio Mamadou Bagayoko pet minuta prije kraja susreta.

Malavi je posljednjeplasirana ekipa skupine s tri osvojena boda.

Afrički Kup nacija, skupina A, 3. kolo:

Angola - Alžir 0-0 Mali - Malavi 3-1 ( Kanoute 1, Keita 3, Bagayoko 85 / Mwafulirwa 58)

Tabela: 1. Angola 5, 2. Alžir 4, 3. Mali 4, 4. Malavi 3