0

Aguero donio pobjedu Cityju u Moskvi, Džeki 20-ak minuta igre

Piše: N. J.
Aguero je bio dvostruki strijelac (Foto: AFP)
Nogometaši Manchester Cityja slavili su 2:1 na gostovanju kod moskovskog CSKA u okviru 3. kola Lige prvaka u grupi D.

Bh. reprezentativac Edin Džeko u igru je ušao u 72. minuti umjesto Negreda, ali se u 20-ak minuta koliko je proveo na terenu nije uspio upisati u strijelce. Domaći tim je došao u vodstvo golom Tošića u 32. minuti igre, ali se City potom ekspresno vratio i preokrenuo rezultat, zahvaljujući raspoloženom Agueru koji je dva puta zatresao mrežu ruskog tima, u 34. i 42. minuti.

Na odmor se tako otišlo uz prednost Cityja 2:1, a kako se u nastavku rezultat nije mijenjao, izabranici Manuela Pellegrinija su zabilježili veoma bitnu pobjedu. Na klupi CSKA sjedio je bh. reprezentativac Elvir Rahimić.

U grupi D prvo mjesto sa 6 bodova drži Bayern, koji večeras od 20:45 sati igra na Allianz Areni protiv ekipe Plzena. City na drugom mjestu ima također 6 bodova, ali, dakle, i utakmicu više. CSKA je na trećem mjestu sa 3 boda, dok je Plzen posljednji bez bodova.