Kup Turske
35

Adis Jahović ušao s klupe i u finišu donio remi Konyasporu protiv Galatasaraya

Prvi meč četvrtfinala Kupa Turske između Konyaspora i Galatasaraya završen je bez pobjednika, a konačni rezultat na kraju je glasio 2:2.

Domaća ekipa u vodstvo je stigla u 40. minuti kada Linnes postiže autogol i tako pred kraj prvog poluvremena dovodi Konyju u prednost. Već na početku drugog poluvremena, tačnije u 50. minuti, Gumus koristi asistenciju Belhande i pogađa za 1:1.

Samo pet minuta nakon toga, Aziz postiže drugi pogodak za Galatasaray čime je krunisao preokret gostujuće ekipe, a kada su svi očekivali kraj, na ovom meču rezervista i veliko pojačanje Konyaspora Adis Jahović, u 91. minuti postiže pogodak za konačnih 2:2.

Bivši nogometaš Sarajeva u turski klub je stigao prije dva dana, a zajedno s njim Konyaspor je doveo i legendarnog Samuela Eto'a.

Bh. internacionalac Amir Hadžiahmetović na terenu je proveo svih 90 minuta.