Mirsada Suljkanović osvojila bronzu na EP u Atini

0
1
0
Mirsada Suljkanović osvojila bronzu na EP u Atini Mirsada Suljkanović
Reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je drugu medalju u pojedinačnim borbama na 45. Evropskom prvenstvu u karateu u Atini.
Nakon Alema Kupusovića koji je u petak u kategoriji do 84 kg osvojio srebro, danas je Mirsada Suljkanović osvojla bronzanu medalju, čime je ponovila uspjeh ostvaren na prošlom EP u Zagrebu.

Dvadesetšestogodišnja članica Kluba borilačkih sportova Tuzla Sinbra do odličja u kategoriji do 61 kg došla je pobjedama u četiri borbe. U eliminacijama je savladala Grkinju Nomikou i Austrijanku Kaup sa po 2:0, zatim predstavnicu Danske Klint sa 3:1, te Švicarkinju Schwab sa 4:1, dok je jedini poraz na prvenstvu zabilježila od evropske prvakinje Španjolke Wisente sa 0:5.

U nedjelju, posljednjeg dana takmičenja na programu su ekipne borbe u kojima će nastupiti obje bh. selekcije.

Na EP učestvuje više od 800 takmičara iz 44 zemlje.