Prva liga FBiH
76

Zvonić u 89. minuti donio Veležu pobjedu protiv Slavena za ostanak na prvom mjestu

Nogometaši Veleža pobijedili su u Živinicama u okviru sedmog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine ekipu Slavena rezultatom 3:2.

Mostarci su tako potvrdili visoku pobjedu od 7:0 u prošlom kolu na domaćem terenu protiv Zvijezde, dok su domaći upisali i četvrti vezani poraz u ligi.

Golove za Velež postigli su Fajić, Brandao i Zvonić u 89. minuti za pobjedu, dok je na drugoj strani Salihović dva puta tresao mrežu Rođenih.

Važnu pobjedu u derbiju kola ostvarilo je i Orašje na domaćem terenu protiv Jedinstva rezultatom 2:0, a i Zvijezda je bila siguran (3:1) protiv Metalleghea.

U još jednoj utakmici ekipa iz gornjeg dijela tabele Rudar je u Kaknju savladao TOŠK s 3:1.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su još Goražde i Igman, Vitez i Čapljina su podijelili bodove, dok će Olimpik svoj meč igrati u nedjelju protiv Novog Travnika.