NBA
5

Sjajni Jokić nedovoljan Denveru, Brown u finišu donio pobjedu Bostonu

Ekipa Bostona upisala je gostujuću pobjedu u sjajnom meču odigranom u dvorani Pepsi Center protiv Devenera, a konačan rezultat na kraju je glasio 111:110.

Celticsi su puno bolje otvorili meč i već krajem prve četvrtine dolaze do dvocifrene prednosti. Rezultat je nakon prvih 12 minuta glasio 32:21.

Gosti su u istom ritmu nastavili i drugu četvrtinu u kojoj su stigli do 20 poena prednosti, ali boljom igrom u finišu prvog poluvremena Denver je koliko-toliko anulirao prednost prvoplasirane ekipe Istočne konferencije za rezultat 56:45.

Sredinom treće četvrtine domaća ekipa stigla je u prednost i do kraja meča gledaoci su bili svjedoci sjajnog duela, a na kraju su bolji bili gosti kojima je pobjedu donio Jaylen Brown trojkom pri rezultatu 108:108, kada je riješio pitanje pobjednika.

Pobjedničku ekipu nosio je Irving koji je ubacio 27 poena uz šest asistencija i tri skoka dok je u ekipi Denvera najefikasniji bio Nikola Jokić koji je double-double učinak kompletirao s 24 ubačena poena i 11 skokova.

Ostali rezultati:

Indiana - Charlotte 105:96 Atlanta - Minnesota 105:100

Memphis - Phoenix 120:109 Milwaukee - Philadelphija 107:95 Dallas - Miami 88:95 Denver - Boston 110:111