Norrkoping
22

Tok utakmice / Pretkvalifikacije za SP u košarci: Švedska - BiH 81:73

Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je poražena od selekcije Švedske rezultatom 81:73 (20:23,18:15, 17:23, 26:12). Na taj način bh. tim porazom je počeo pretkvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. godine.

Najefinasniji kod domaćih bio je Eriksson sa 25 poena, dok je kod gostiju Musa ubacio 17.

Četvrta četvrtina

1' - Naši košarkaši napravili su bezbroj grešaka na kraju što su Šveđani iskoristili i došli do konačne pobjede.

2' - Vraća se bh. selekcija u igru sa četiri vezana poena. Očekuje nas zanimljiva završnica. Rezultat je 73:71 za domaćina.

4' - Za kratko vrijeme raspala se igra naše reprezentacije. Šveđani to koriste i sada imaju šest poena prednosti (73:67).

6' - Gaddefors je s četiri vezana poena smanjio prednost naše selekcije. Sada je 64:65.

8' - Dobro je naša reprezentacija krenula u posljednju dionicu i održava prednost od pet poena razlike.

Treća četvrtina

1' - Treća četvrtina je okončana sa prednošću 61:55 za našu selekciju. Zmajevi su blizu pobjede.

2' - Proradio je i Lončar, koji sada na svom kontu ima 12 poena. Rezultat je 59:53 za našu selekciju.

4' - Lazić pogađa trojku i održava našu reprezentaciju u vodstvu (49:51).

6' - Nezaustavljivi Eriksson pogađa novu tricu, a uzvraća mu Vrabac s dva poena za 45:46 za našu selekciju.

8' - Ista slika na terenu i početkom drugog poluvremena. Rezultat je 42:42.

• poluvrijeme: Švedska - BiH 38:38. Najbolji košarkaš u redovima bh. reprezentacije je Musa, koji je postigao 13 koševa, a upisao je i dva skoka. Vrijedi istaći i šest skokova koje je ostvario Vrabac. Kod Šveđana apsolutno dominira Eriksson sa 17 poena i četiri skoka.

Druga četvrtina

1' - Pita je postigao dva poena sa slobodnih bacanja i poravnao rezultat na 38:38. S tim rezultatom se odlazi na odmor.

2' - Musa dovodi našu selekciju ponovo u vodstvo (36:34). Naš najbolji igrač je do sada postigao 13 koševa.

4' - Neizvjestan meč. Rezultat je opet poravnat (31:31), a selektor Vujošević je izvršio nekoliko izmjena.

6' - Šveđani preokreću rezultat i u vodstvu su 30:28. Sjajni Eriksson je sada na 17 postignutih poena.

8' - Naša selekcija održava vodstvo i u drugoj četvrtini. Trenutni rezultat je 28:24 za BiH.

Prva četvrtina

1' - Sjajni Musa trojkom dovodi BiH u vodstvo (23:20) na kraju prve četvrtine. S druge strane, nezadrživ je Eriksson koji je ubacio skoro sve poene za Šveđane.

2' - Sjajna predstava Erikssona u redovima domaćih. Već je postigao 13 poena, od čega i tri koša za tri poena. Rezultat je 18:15 za Švedsku.

4' - Rezultat je i dalje poravnat (15:15). Raspoložen u našim redovima je Musa, koji je do sada postigao šest poena.

6' - Dosta izjednačen početak u kojem se igra koš za košem. Trenutni rezultat je 10:9 za našu selekciju.

8' - Šveđani su dobro otvorili meč i nakon dvije minute imaju prednost od 7:2.

Utakmica je počela. Sretno Zmajevi!

17:55 - Intonirane su himne obje reprezentacije i sve je spremno za početak meča.

17:50 - Vujošević je zadovoljan pripremama i zalaganjem bh. košarkaša u pripremnom periodu, a ističe da će za svaku pobjedu morati dati sve od sebe.

"Švedska je iskusna ekipa koja zna sve o nama. Ovo je mlada ekipa BiH tako da nas očekuje težak meč u kojem moramo dati sve od sebe na terenu", rekao je Vujošević.

17:45 - Izabranici Duška Vujoševića pokušat će ostvariti prvu pobjedu u grupi A, u kojoj pored Švedske i BiH nastupaju još selekcije Slovačke i Armenije. Ulogu favorita u ovom meču bh. košarkaši prepustili su selekciji Švedske koju s klupe vodi Sarajlija Vedran Bosnić.

17:40 - Za Švedsku igraju Jonathan Person, Tobias Borg, Viktor Gaddefors, Dino Pita, Thomas Massamba, Martin Pahlmbland, Adam Ramstedt, Ludvig Hakanson, Alexander Lindqvist, Nicholas Spires, Marcus Eriksson, Tim Schumberg i Carl Engstrom.

17:35 - U meču protiv Švedske u rosteru našeg tima su Ismet Sejfić, Markus Lončar, Adi Zahiragić, Aleksandar Lazić, Edin Atić, Adin Vrabac, Almir Hasandić, Amar Gegić, Džanan Musa, Alex Renfroe, Nedžad Muratović i Obrad Tomić.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 1. kola pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2017. u kojem reprezentacija Bosne i Hercegovine gostuje Švedskoj. Susret se igra u Norrkopingu s početkom u 18 sati.