NBA liga
3

Pelicansima ni Cousinsovih 39 poena nije bilo dovoljno za pobjedu, dobra partija Nurkića

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su u svom Moda Centru ekipu New Orleans Pelicansa rezultatom 103:93.

Domaća ekipa je od starta zaigrala na visokom nivou pa su nakon prve četvrtine imali deset poena prednosti.

Ipak, tada se bude Pelicansi koji su uspjeli čak i preokrenuti rezultat do odlaska na odmor.

I početkom drugog poluvremena gosti su održavali prednost, a onda su Blazersi naprosto eksplodirali u posljednjoj dionici, što im je u konačnici donijelo sigurnu pobjedu.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić proveo je na parketu 20 minuta i za to vrijeme postigao 12 poena i upisao sedam skokova.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je MCCollum s 23 ubačena poena, dok je najbolji na utakmici bio gostujući košarkaš Cousins s čak 39 poena.

Jedinu gostujuću pobjedu sinoć su slavili košarkaši Indiana Pacersa, dok su na domaćem parketu pobjede ostvarili Cleveland Cavaliersi, Orlando Magic, Boston Celticsi i Los Angeles Clippersi.

Rezultati:

Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 119:112 Orlando Magic - Brooklyn Nets 125:121 Boston Celtics - New York Knicks 110:89 Minnesota Timberwolves - Indiana Pacers 107:130 Portland Trail Blazers - New Orleans Pelicans 103:93

Los Angeles Clippers - Utah Jazz 102:84