Odlična partija
66

Nurkić postigao 19 poena i upisao 17 skokova u pobjedi Portlanda nad Indianom

Portland Trail Blazersi su sinoć savladali Indiana Pacerse, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu i svojim učinkom dao značajan doprinos trijumfu.

Blazersi su tijesno dobili prvu četvrtinu, bilo je 29:28, a na poluvremenu su vodili rezultatom 52:47. U trećem periodu igre bolji su bili Pacersi, postigli su 27 poena, pet više od Blazersa, ali je ekipa Portlanda tokom posljednje dionice osigurala pobjedu ubacivši novih 26 poena, dok su Pacersi stali na svega 12, tako da je konačan rezultat glasio 100:86 za Portland.

Blazerse je do pobjede predvodio Damian Lillard s 26 poena, a odličnu partiju je pružio i naš Jusuf Nurkić, koji je za 32 minute provedene na parketu postigao 19 poena, a upisao je i 17 skokova, dvije ukradene lopte i dvije blokade. Bio je ovo lični rekord u skokovima u sezoni za Nurkića.

Najbolji kod Pacersa bili su Darren Collison i Victor Oladipo sa po 23 poena.

Ostali rezultati:

Boston Celtics - Philadelphia 76ers 80:89 Cleveladn Calvaliers - Orlando Magic 104:103

Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 116:98