6

Nuggetsi prekinuli niz Raptorsa od 11 pobjeda, Nurkić postigao četiri poena

Piše: D. B.
Jusuf Nurkić (Foto: AFP)
Denver Nuggetsi su sinoć savladali Toronto Raptorse rezultatom 112:93 i tako prekinuli njihov pobjednički niz od 11 utakmica.

U prvoj četvrtini su ekipe bile podjednake, što govori neriješen rezultat nakon prvog perioda igre, bilo je 28:28. U drugoj su bolji bili Nuggetsi koji su postigli 32 poena, dok su Raptorsi ubacili 21. Na poluvremenu je bilo 60:49 za Denver.

Drugo poluvrijeme je pripalo košarkašima Denvera koji su u trećoj četvrtini ubacili 20 poena, ćetiri više od Raptorsa. U posljednjem periodu igre su dodali 32 poena, a košarkaši Toronta su postigli 28. Konačan rezultat utakmice bio je 112:93 za Denver.

Nuggetse je do pobjede predvodio odlično raspoloženi Nikola Jokić, koji je postigao 27 poena. Raptorsi jednostavno nisu imali odgovor na njegovu igru.

Najefikasniji u redovima Toronta bio je DeMar DeRozen sa 24 postignuta poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je odigrao 15 minta za Denver, upisao je četiri poena, tri ofanzivna i četiri defanzivna skoka te jednu asistenciju.