ABA 2 liga
11

Bosna izgubila u Splitu u duelu posrnulih giganata nakon tri produžetka

U 6. kolu ABA 2 lige u Splitu su se sastali posrnuli giganti Split i Bosna, a pobjedu je ostvarila domaća ekipa rezultatom 107:106.

Split je dobio prvu četvrtinu rezultatom 21:15 i prednost od šest poena su zadržali do poluvremena (42:36).

Bosninu igru u prvih 20 minuta susreta najbolje oslikava rečenica trenera Studenata Aleksandra Damjanovića koju je uputio svojim igračima - "I don't need NBA sh*t, I need basket!".

Njegovi igrači su u trećoj četvrtini odigrali dobro, te se u posljednjih deset minuta susreta ušlo s prednošću Splita od pet poena (61:56).

U posljednjem periodu Split se uspio odlijepiti na dvocifrenu prednost (77:67) dvije i po minute prije kraja susreta, ali je Bosna fantastičnom serijom stigla do izjednačenja (79:79) 34 sekunde prije kraja meča.

Maričinković je 10 sekundi prije kraja susreta pogodio trojku za 82:79, ali je Radukić na nevjerovatan način ubacio trojku za 82:82 i produžetak.

U dodatnih pet minuta nije bilo pobjednika (91:91), a potom ni nakon drugog produžetka (100:100), te je susret odlučen nakon trećeg produžetka rezultatom 107:106.

Split je do pobjede vodio Scott sa 26 poena, dok je isti broj poena u redovima Bosne ubacio Pašajlić.

Split je zabilježio treću pobjedu, a Bosna četvrti poraz u ABA 2 ligi.