Druga ABA liga
37

Bosna Royal sjajnom igrom razbila Zrinjski za drugu uzastopnu pobjedu

(Foto: H.M./Klix.ba)
Ekipa Bosne Royal pobijedila je Zrinjski u posljednjem meču 13. kola Druge ABA lige na domaćem parketu rezultatom 80:59.

Domaći igrači puno bolje su otvorili meč i nakon prve dionice imali su devet poena prednosti, a u drugoj četvrtini samo su potvrdili dobru igru iz prve četvrtine te su na poluvrijeme otišli s 18 poena razlike.

Bosna je na poluvremenu ubacila 50 poena, a u dobrom ritmu odigrali su i treću četvrtinu nakon koje su stigli do 23 poena prednosti pri čemu je odlučeno pitanje pobjednika.

U posljednjoj četvrtini gledaoci u Skendriji su vidjeli veliki broj promašaja i samo 22 poena (10:12), ali to je bilo dovoljno da Bosna upiše drugu uzastopnu, odnosno četvrtu pobjedu u ovoj sezoni Druge ABA lige.

Najefikasniji igrač na meču bio je igrač domaćih Hanner koji je ubacio 23 poena, a pratio gaj e Knežević sa 16 ubačenih poena. U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Igrutinović koji je ubacio 14 poena.