Formula 1
0

Četiri vozača u borbi za titulu svjetskog prvaka

FENA
Sebastian Vettel je pobijedio na Velikoj nagradi Brazila Brazilian Formule 1 u subotu, na Interlagos trkalištu u Sao Paulu. Pobjedom je njemački vozač ekipe Red Bulla dospio na treće mjesto poretka, uz jednu preostalu utrku do kraja sezone, prenose mediji.

Vettelov timski kolega Mark Webber je završio drugi, dok je odmah iza njega bio vozač Ferrarija Fernando Alonso. McLarenov Lewis Hamilton je bio četvrti, praćen timskim kolegom Jenson Buttonom. Vozači Mercedes tima Nico Roseberg i Michael Schumacher su okončali utrku na šestoj i sedmoj poziciji.

Novajlija tima Williams - Nico Hulkenberg je bio osmi, Renolov Robert Kubica deveti, dok je Sauberov Kamui Kobayashi završio na desetom mjestu.

Rezultati ekipe Red Bulla, donijeli su im dovoljno bodova da osiguraju historijsku prvu titulu najboljih konstruktora formule 1.

Na posljednjoj utrci sezone, slijedeće sedmice u Abu Dhabiju, vodeći vozač poretka - Felipe Alonso mora završiti utrku najmanje drugi ako želi osvojiti titulu svjetskog prvaka. Šansu za osvajanje titule imaju četiri vozača. Na prvom mjestu je Alonso sa 246 poena, a iza njega su Mark Webber sa 238, Sebastian Vettel sa 231 i Lewis Hamilton sa 222 poena.