sport
227

Bayern osvojio 24. naslov prvaka Njemačke i oborio još jedan rekord

Nogometaši njemačkog Bayerna osvojili su 24. naslov prvaka Njemačke, odnosno uspješno su obranili naslov osvojen prošle godine.

Bayern je u sklopu 26. kola Bundeslige gostovao kod Mainza i bilo kakva pobjeda mu je osiguravala proslavu naslova. Činilo se da bi susret mogao biti završen podjelom bodova, no u razmaku od četiri minute Bastian Schweinsteiger i Mario Götze donijeli su Bavarcima rekordno brz naslov. Naime, nikada dosada Bayern nije osvojio naslov prvaka u martu.

U 82. je minuti Schweinsteiger iskoristio ubacivanje Xherdana Shaqirija i pogodio glavom s pet metara za 1-0, a potom je Götze pospremio prizemno ubacivanje Francka Riberyja za veliko slavlje gostiju i obranu naslova prvaka.

Ivica Olić donio je bod svom Wolfsburgu u domaćoj utakmici protiv Augsburga koja je završila rezultatom 1-1. Ricardo Rodriguez poslao je ubačaj u kazneni prostor gostiju, Olić je nadvisio Matthiasa Ostrzoleka i zabio svoj deveti pogodak sezone za 1-1. Spomenimo i da su gosti poveli u 43. minuti pogotkom Tobiasa Wernera.

Borussia je kao gost s 3-0 isprašila Hannover, a strijelac jednog pogotka bio je Robert Lewandowski.

Bundesliga, 26. kolo:

Schalke – Braunschweig 3-1 (Goretzka 17, Huntelaar 66, Szalai 90+4 / Kessel 81) Stuttgart – HSV 1-0 (Maxim 69)

Hannover – Borussia Dortmund 0-3 (Hummels 43, Lewandowski 52, Reus 90) Wolfsburg – Augsburg 1-1 (Olić 81 / Wener 43) Mainz – Bayern 0-2 (Schweinsteiger 82, Götze 86)

1. Bayern München 26 24 2 0 76-12 +64 74
  2. Borussia Dortmund 26 16 3 7 59-29 +30 51
  3. Schalke 26 15 5 6 51-37 +14 50
  4. Bayer Leverkusen 25 14 2 9 41-29 +12 44
  5. Wolfsburg 26 12 5 9 43-40 +3 41
  1. Mainz 05 26 12 5 9 37-40 -3 41
  2. Borussia Mönchengladbach 25 11 6 8 43-32 +11 39
  3. Augsburg 26 11 6 9 39-37 +2 39