0

Bundesliga: Bičakčić strijelac, Bayern "rasturio" Wolfsburg

U sklopu 24. kola prve njemačke nogometne lige Bayern je kao gost sa 6-1 razbio Wolfsburg. Naš Ermin Bičakčić je postigao gol za Braunschweig.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić u igru je ušao u 57. minuti pri rezultatu 1-1, potom je dao svoj 15. gol u sezoni. Arjen Robben uposlio je na desnoj strani napada bavarske ekipe Rafinhu, koji je potom ubacio loptu u sredinu šesnaesterca na nekih 13 metara. Mandžukić ju je precizno smjestio u donji desni kut gola prizemnim udarcem.

Četrnaest minuta kasnije, nakon što je Thomas Müller postigao svoj drugi pogodak na utakmici za 5-1, Mandžukić je postigao svoj 16. gol ove sezone.

Wolfsburg je, spomenimo, poveo u 17. minuti preko stopera Nalda, no svega devet minuta kasnije Xherdan Shaqiri je vratio stvari na početak. Preostali nespomenuti strijelac za Bayern bio je Franck Ribery, koji je zabio u 71. minuti za 4-1, nakon Robbenove asistencije.

Recimo i da je Bayernu ovo bila 16. uzastopna pobjeda u Bundesligi, čime je postavio novi rekord iste. Također, nakon 24 odigrana kola postigao je 72 pogotka, što je također novi rekord u ovoj fazi sezone.

HSV je igrao 1-1 protiv Eintrachta iz Frankfurta. Goste je u vodstvo doveo Alexander Madlung, a bod je domaćinu spasio Turčin Hakan Çalhanoglu u 72. minuti udarcem s bijele tačke.

Klaas-Jan Huntelaar postigao je hat trick u uvjerljivoj Schalkeovoj pobjedi 4-0 nad Hoffenheimom. Holanđanin je postizao pogotke u 6., 28. i 79. minuti utakmice, a za dva mu je od ta tri gola asistirao Julian Draxler. Nigerijac Chinedu Obasi bio je strijelac jednog pogotka u 55.

Spomenimo da je trećeplasirani Bayer Leverkusen odigrao tek 1-1 na gostovanju kod Hannovera. Gonzalo Castro doveo je goste u prednost u 28. minuti, ali je svega pet minuta kasnije Artoms Rudnevs poravnao i postavio konačnih 1-1.

Spomenimo i to da je Ermin Bičakčić postigao gol za Braunschweig.

Bundesliga, 24. kolo:

Schalke – Hoffenheim 4-0 (Huntelaar 6, 28, 79, Obasi 55) Borussia (M) – Augsburg 1-1 (Raffael 5 / Halil Altintop 35, Werner 81) Stuttgart – Braunschweig 2-2 (Maxim 30, Harnik 35 / Hochscheidt 24, Bičakčić 82) Hannover – Bayer Leverkusen 1-1 (Rudnevs 33 / Castro 28) Wolfsburg – Bayern 1-6 (Naldo 17 / Shaqiri 26, Müller 63, 78, Mandžukić 66, 80, Ribery 71)

HSV – Eintracht 1-1 (Çalhanoglu 72-11m / Madlung 29)

1. Bayern München 24 22 2 0 72-11 +61 68
  2. Borussia Dortmund 23 14 3 6 54-27 +27 45
  3. Bayer Leverkusen 24 14 2 8 40-27 +13 44
  4. Schalke 04 24 13 5 6 46-35 +11 44
  5. Wolfsburg 24 12 3 9 41-38 +3 39
  6. Augsburg 24 11 5 8 37-34 +3 38
  7. Mainz 05 23 11 4 8 32-35 -3 37