0

Bundesliga: Schalke slavio kod Bayera

U posljednjoj subotnjoj utakmici 21. kola prve njemačke nogometne lige Schalke je kao gost na Bayern Areni svladao Bayer Leverkusen s 2-1, čime se uključio u borbu za drugo i treće mjesto na kraju sezone.

Schalke je poveo nakon 28. minuta igre u prvom poluvremenu katastrofalnom greškom Larsa Bendera, koji je izgubio loptu na svojoj polovici, a tu je pogrešku iskoristio 19-godišnji Leon Goretzka, kojem je to bio drugi pogodak u sezoni.

Domaćini su do izjednačenja došli sretno u 66. minuti, jer je ubačena lopta iz kornera, koju je uputio Gonzalo Castro, pogodila gostujućeg stopera Felipea Santanu u koljeno i završila u golu.

Podjela bodova je izgledao kao najpravedniji ishod, ali je pobjeda ipak u 74. minuti otišla na stranu gostiju. Klaas-Jan Huntelaar je bio najviši u šesnaestercu nakon ubačaja Jeffersona Farfana, te je glavom dao svoj četvrti pogodak u sezoni za veliko slavlje gostiju iz Gelsenkirchena.

Schalke se pobjedom približio trećeplasiranoj Borussiji Dortmund na svega dva boda, dok je od drugog mjesta koje drži Bayer udaljen tri. Vodeći Bayern već može otvoriti šampanjac, jer 17 kola prije kraja ima nevjerojatnih 16 bodova prednosti.

Bundesliga, 21. kolo:

Borussia (D) – Eintracht 4-0 (Aubameyang 10, 21, Lewandowski 47-11m, Jojić 68) Bayern – Freiburg 4-0 (Dante 19, Shaqiri 34, 41, Pizarro 88)

Werder Bremen – Borussia (M) 1-1 (Obraniak 88 / Raffael 6) Hoffenheim – Stuttgart 4-1 (Schipplock 12, 66, Volland 49, Roberto Firmino 90-11m / Rüdiger 78) Braunschweig – HSV 4-2 (Kumbela 51, 61, 85, Hochscheidt 90 / Lasogga 23, Iličević 76) Bayer Leverkusen – Schalke (kasnije)

1. Bayern München 21 19 2 0 57-9 +48 59
  2. Bayer Leverkusen 21 14 1 6 38-22 +16 43
  3. Borussia Dortmund 21 13 3 5 51-24 +27 42
  4. FC Schalke 04 21 12 4 5 41-30 +11 40
  1. Borussia Mönchengladbach 21 10 4 7 37-26 +11 34
  2. Wolfsburg 20 10 3 7 33-24 +9 33
  3. Mainz 05 21 10 3 8 31-35 -4 33
  4. Hertha Berlin 20 9 4 7 31-24 +7 31