sport
2

Bundesliga: Pobjede Bayerna, Bayera i Borussije Dortmund

Vodeći trojac Bundeslige pobjednički je odradio 14. kolo. Aktuelni prvak Bayern i dalje je nezaustavljiv, ove je subote na svojoj Allianz Areni svladao ''fenjeraša'' Braunschweig s 2:0.

Dvostruki je strijelac za momčad Pepa Guardiole bio Arjen Robben. Već u drugoj ga je minuti dubinskom loptom proigrao Mario Götze, Holanđanin je izbio sam pred gostujućeg golmana, pogodio prečku, pa iz popravnog ispita glavom smjestio loptu u gol. U 30. minuti je dugačkom loptom Robbena pronašao Toni Kroos, a krilni napadač je pogodio s 13 metara.

Bavarci do kraja više nisu povećali prednost, ali i ovo im je bilo sasvim dovoljno da već 39. put zaredom ostanu neporaženi u Bundesligi. Računajući sva natjecanja, ovo im je bila deveta pobjeda u nizu.

Bh. reprezentativac Ermin Bičakčić imao je odličnu šansu za gol, ali je njegov šut otišao nedaleko od prečke. Igrao je svih 90. minuta.

Jürgen Klopp je s Borussijom Dortmund slavio kod svoga bivšeg kluba Mainza s 3:1. Sve do 70. minute nije bilo golova, a onda je ''zakuhalo''. Najprije je Pierre-Emerick Aubameyang zabio za Dortmunđane iz slobodnog udarca, a četiri minute kasnije je iz penala izjednačio Eric Maxim Choupo-Moting.

Ni taj se rezultat nije dugo zadržao. U 78. je minuti Elkin Soto igrao rukom u kaznenom prostoru za što je dobio i crveni karton. Borussiji je novu prednost s bijele točke donio Robert Lewandowski, a isti je igrač u četvrtoj minuti sudaijsk nadoknade postavio konačnih 3-1 i to još jednom iz jedanaesterca. Poljak je s 11 golova prvi strijelac lige.

Bayer Leverkusen je pred svojim navijačima bez poteškoća pobijedio Nürnberg s 3-0, a ''ludu'' su utakmicu odigrali Hoffenheim i Werder u Sinsheimu. Domaći su vodili s 2-0 i 4-2, ali su se gosti iz Bremena dokopali boda u sudačkoj nadoknadi.

Bundesliga, 14. kolo:

Bayern - Braunschweig 2-0 (Robben 2, 30) Bayer - Nürnberg 3-0 (Son 36, 76, Kießling 47) Hoffenheim - Werder 4-4 (Salihović 12 - 11m, 18 - 11m, Volland 49, Herdling 53 / Hunt 45, Elia 45+1, Petersen 59, Bargfrede 90+1) Mainz - Borussia Dortmund 1-3 (Choupo-Moting 74 - 11m / Aubameyang 70, Lewandowski 79 - 11m, 90+4 - 11m) Hertha - Augsburg 0-0 Schalke - Stuttgart (kasnije)

1. Bayern 14 12 2 0 32-7 38
  2. Bayer Leverkusen 14 11 1 2 31-14 34
  3. Borussia (D) 14 10 1 3 35-15 31
  4. Borussia (M) 13 8 1 4 30-16 25
  5. Wolfsburg 14 7 2 5 20-16 23
  6. Schalke 04 13 6 3 4 26-26 21
  7. Hertha 14 5 4 5 20-17 19
  8. Mainz 14 6 1 7 21-28 19