Ne možeš da izvučeš jedno parče mozaika i po njemu da donosiš sudove. Norvežani, Šveđani, Finci i Danci su štedljivi i racionalni ljudi i vole porodični ambijent, a ne estradnu samopromociju. Njima smo mi Balkanci sa parama idealan model onoga što im se diga.
@aa0: Ne razumijes ti to, a i ovi sto lajkuju. Nista on nikad nije mislio ponijeti. Ljudi koji prije nista nistu imali a sa radom se obogatili su uvjek kao i ovaj. Sve i jedan je takav. Jednostavno su cjeli zivot tako proveli i radili, a skoro nista ne trosili, i onda se nikako ne mozes promjeniti. Ti ljudi rade dok ne umru.
Šveđani kažu da je bio obični foler i u Švedskoj izigravao siromašnog bijednika a bogatsvo gomilao po Švicarskoj i Holandiji i uživo u njemu izvan domašaja švedskih poreznika. Bar tako kažu naši ljudi koji žive u Švedskoj a čuli su od Šveđana.