Stanovnici trebaju TUZITI Grad Mostar, odnosno nadlezne za deponiju, i traziti odstetu za ugrozavanje ZIVOTA. Posto doticni i sam tvrdi da je steta visemilionska - jeste, ali samo za odstete narodu.Molim sve koji su pogodjeni ovim bezobrazlukom da podignu tuzbe.
Osnovni problem je što je u zoni zabrane gradnje oko smetlišta niklo čitavo naselje. I SDA je to ignorisala, sada odjednom tim ljudima smrdi deponija. Ko je legalno tu, njihove kuće ili deponija?