Vinjete su korak u pravom smjeru. Ko nije u stanju platiti 4 marke mjesecno a da ima auto? Ovim ce se rijesiti problem dolazaka sa strane, onih koji dolaze da rade i parkiraju, malih dilera koji imaju u steku po pet auta na javnim parkinzima. Vinjetu mogu dobiti oni koji du na adresi i auto je registrovaano na njihovo ime. Svaka cast da se nesto radi jer ovo sad je neodrzivo stanje.
sama kaze da ima 30000 auta i 7000 mjesta. Sta ako vlasnici svih tih auta pozele kupiti vinjetu? Gdje ce parkirati? Ovo je jedan od gIupIjih prijedloga svih vremena
@Katalinski Ni sa vinjetom ti niko ne garantuje parking, kao ni sada. S druge strane samo u mom naselju postoje firme koje ima 5-6 firmi koje imaju izmedju tri i osam vozila na javnom parkingu, plus vozila radnika koji dolaze na posao... Plus nerijetko kombi, prevelikih gabarita parkiraju. Da ne pricamo o divljim parkinzina na trotoarima, zatvaranju jedne saobracajne trake, na sredini parkinga i slicno...
Lijepo je vec jedan stanovnik Grbavice objasnio "i kad dodjem u 23 parkinzi su puni". Dakle nisu problem oni sa strane. Vinjeta niti rijesava, niti garantuje ista, osim vise para opstini. Treba nesto da se radi, a to nesto je uvodjenje novih parking mjesta. Placanje ce dovesti do eskalacije neoropisnog oarkiranja koje niko ne moze kontrolisati, niti ce.