Samo da taj islamski dio svijeta ima iole mudre i dobronamjerne političare, odavno bi postojala jedna IU, sa jedinstvenim tržištem, jednom valutom, jedinstvenom politikom, iz koje ne bi bilo potrebe migrirati u EU u koju definitivno nisu dobro došli, a bit će i sve gore.
podjela covjecanstva na osnovu stvaranja nekakvih unija na osnovu religija nije dobra ideja , covjecanstvo treba da se prožima i da usvaja napredne ideje a ne da se zatvara u religijske torove
ne mozes se zvati mudrim i dobronamjernim i onda dovesti zio-usa da te brane, a oni hoce da te okupiraju, cak to i ne kriju. dakle ova garnitura prvo mora da odgovara za izdaju da bi se uspostavio red. tek onda moze dalje
@345: Mislim da govoris sa iskustvom covjeka iz Evrope. Nisam 100% siguran, ali arapi ne poznaju nikakva ogranicena trzista. Mislim da si oduvjek mogo trgovati gdje i skom si htjeo, to im je kultura. Isto tako ti ljudi ne poznaju poreze, ili nisu prije poznavali. Tek su skoro uveli nekih 5%, pa kad sam tamo bio, taksista mi se izbinjavo zbog poreza i pokusavo mi da objasni sta su porezi itd...