Ovo se mora urediti na teritoriji cijelog grada za stanovnike gradskih opstina. Tako da ja kad odem u Novo Sarajevo ne moram platiti parking jer sam vec platio u svojoj opstini. Ovako ce svaka opstina urediti kako njoj odgovara, a gradjani ce morati placati parking u svakoj od njih. Ukljucujuci i svoju, jer cemorati platiti godisnju vinjetu