Tok utakmice: Velež - Zrinjski 1:3

H. H.
Detalji s utakmice između Veleža i Zrinjskog (Foto: G. Š./Klix.ba)
(Foto: G. Š./Klix.ba)
Nogometaši Veleža i Zrinjskog (1:3) igrali su zaostalu utakmicu 17. kola Premijer lige BiH na stadionu "Rođeni" u Mostaru, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Velež - Zrinjski 1:3

90' - Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

80' - Deset minuta je do kraja susreta.

71' - Velež nema snage da izvrši ozbiljan pritisak i utakmica ide u mirniji tok.

Velež - Zrinjski 1:3 (Ivančić 63')

63' - GOOOOOOOOL! - Nakon fenomenalne akcije, Kiš je uputio maestraln pas za Ivančića koji pogađa za 3:1. Čini se da je sve gotovo.

57' - Velika šansa za Zrinjski! Kiš je ostao sam i šutirao je glavom, ali odbranio je Bogdanović.

50' - Nema uzbuđenja za sada u drugom dijelu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme mostarskog derbija.

Kraj prvog poluvremena

Velež - Zrinjski 1:2

44' - Nova dobra šansa za Zrinjski. Sučić je šutirao iz okreta, ali odbranio je Bogdanović.

Velež - Zrinjski 1:2 (Kiš 33')

33' - GOOOOOOOOOL! Zrinjski ponovo vodi golom Kiša. Ponovo je odbrana Rođenih loše reagovala, a nakon ubačaja Ćužea, Kiš je glavom matirao Bogdanovića.

31' - Velika šansa za Zrinjski! Zeljković je pogriješio, a Ćuže iz blizine šutirao ravno u Bogdanovića.

Velež - Zrinjski 1:1 (Haskić 29')

29' - GOOOOOOOOOL! Velež je izjednačio preko Haskića na 1:1. Lauš je prizemno ubacio, a na pravom mjestu se našao Haskić koji je iz blizine pogodio za 1:1.

25' - Walace se namjestio na šut sa 20-ak metara, ali nedostajalo je preciznosti i jačine.

Velež - Zrinjski 0:1 (Ilinković 19')

19' - GOOOOOOOL! Ilinković je udarcem sa 20 metara matirao Bogdanovića za vodstvo Zrinjskog 1:0. Prethodno je Šikalo napravio pogrešan pas što je koštalo Rođene.

18' - Zrinjski igra prilično oprezno i bazirao se na igru na kontre.

12' - Velež je prijetio nakon prekida, a Domić je na drugoj stativi zamalo zakasnio na ubačaj Walacea.

6' - Domaći su nešto bolje ušli u utakmicu i od početka vrše visok presing.

2' - Velež je izveo prvi korner, ali nema opasnosti.

1' - Počela je utakmica u Mostaru. Velež nije pobijedio u posljednjih šest utakmica protiv gradskog rivala.

17:55 - Glavni sudija ovog meča je Irfan Peljto, dok su njegovi pomoćnici Senad Ibrišimbegović i Moamer Čaušević. Četvrti sudija će biti Adis Mulahasanović.

17:50 - Današnji meč, odlukom Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine, igrat će se bez prisustva gostujućih navijača Zrinjskog, a najvatreniji navijači Veleža, popularni Red Army, ostali su dosljedni ranijim izjavama i odlučili su da ni oni neće biti na tribinama.

Ovo je drugi ovosezonski derbi u Mostaru, gdje i jedna i druga ekipa ulaze s novim trenerima koji su do sada napravili dosta dobre rezultate. Velež je u drugoj polusezoni ostvario četiri pobjede, po dvije u Premijer ligi BiH i Kupu BiH, baš kao i Zrinjski, pa nema sumnje da će utakmica biti izuzetno kvalitetna.

17:45 - Poznati su i sastavi timova, a najvažnija vijest je svakako da u sastavu Zrinjskog nema najboljeg igrača Nemanje Bilbije koji je virozan i ostao je na klupi.

S druge strane, Velež je oslabljen neigranjem Ede Vehabovića, Nemanje Anđušića i Dine Hasanovića.

Velež: Bogdanović, Zeljković, Pršeš, Hrkač, Šikalo, Blagojević, Dejanović, Lauš, Domić, Wallace, Haskić.

Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Kiš, Ivančić, Čuže, Jakovljević, Sučić, Ilinković, Memija, Tičinović.

17:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos zaostale utakmice 17. kola Premijer lige BiH između Veleža i Zrinjskog. Meč se igra na stadionu "Rođeni" u Mostaru s početkom u 18 sati.