Euro 2020
0

Tok utakmice: Italija - Švicarska 3:0

U terminu od 21 sat nogometne selekcije Italije i Švicarske igraju susret 2. kola grupne faze Evropskog prvenstva, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

Italija - Švicarska 3:0 (Locatelli 26., 52., Immobile 89.)

90+2' - Čini se da više neće biti prilika i da će Italija rezultatom 3:0 upisati pobjedu.

90' - Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

Italija - Švicarska 3:0 (Immobile)

89' - Gooooooooooooooool! Ciro Immobile postiže sjajan gol nakon što je s nekih 20 metara pogodio desni donji ugao opet nemoćnog Sommera.

86' - Najbolji igrač današnje utakmice Manuel Locatelli izlazi iz igre uz ogroman aplauz navijača s tribina Olimpica u Rimu. Umjesto njega na terenu je Matteo Pessina.

80' - Znatno je opao tempo igre, Azzurri rutinski privode meč kraju.

75' - I još jedna šansa za Immobilea, opet iz iste pozicije je šutirao i opet je lopta otišla pored gola.

73' - Immobile je mogao postići treći gol za Italiju, ali je šutirao pored gola.

69' - Insigne i Berrardi izlaze iz igre, a na terenu su Chiesa i Toloi.

65' - Šansa i na drugoj strani! Berrari je probio po desnom krilu, ušao u sredinu, šutirao, no lopta je otišla preko gola.

64' - Velika prilika za Švicarsku! Zuber je bio u odličnoj situaciji, šutirao je s lijeve strane, ali Donnarumma zaustavlja njegov pokušaj.

61' - Bude se i Švicarci, šutirao je sada Shaqiri, ali visoko preko gola.

57' - Italija sada čuva stečenu prednost, a pobjedom bi Azzurri osigurali plasman u narednu fazu.

Italija - Švicarska 2:0 (Locatelli)

52' - Gooooooooooool! Italija postiže i drugi gol, Locatelli je sjajno pogodio udarcem s nekih 20 metara. Sjajno je pogodio desni donji ugao golmana Sommera koji nije imao nikakvu šansu da odbrani ovaj udarac. Gol pogledajte ovdje.

49' - Samo što je Gavranović ušao na teren dobio je žuti karton.

46' - Izmjena u reprezentaciji Švicarske, umjesto Seferovića na terenu je Gavranović.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Prvo poluvrijeme

Italija - Švicarska 1:0 (Locatelli)

45' - Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade.

37' - Nova velika šansa za Italiju, sada je pokušao Spinazzola, ali lopta odlazi malo pored gola.

34' - Velika šansa za Italiju! Prvo je Immobile imao situaciju jedan na jedan s golmanom Sommerom, a nakon toga se lopta odbila do Insigna koji je pokušao pogoditi dalji ugao, ali je jedan igrač to izbacio. Mogli su Azzurri sada doći do drugog pogotka.

29' - Nešto aktivnija igra Švicarske nakon što su primili gol, ali štoperi Italije gotovo uvijek na pravom mjestu.

26' - Goooooooooooooool! Italija ipak dolazi u vodstvo, strijelac gola nakon sjajne akcije bio je Locatelli koji je nakon asistencije Berrarija samo ugurao loptu u praznu mrežu. Sjajna akcija Italije i zasluženo vodstvo od 1:0. Gol pogledajte ovdje.

24' - Kakva šteta za kapitena Italije... Giorgio Chiellini prvo je postigao gol koji je poništen, a nakon toga je zbog povrede morao izaći iz igre. Umjesto njega na terenu je Francesco Acerbi.

23' - Konačno je i Švicarska došla na polovinu Italije, ali nije bilo nikakve opasnosti po gol Donnarumme.

19' - Gol koji je postigao Chiellini je poništen zbog ranijeg igranja rukom... Ostaje početnih 0:0. Pomenutu situaciju pogledajte ovdje.

15' - Insigne šutira s distance, daleko od gola. Puno bolja igra Italije.

12' - Žestok pritisak Italije u ovim trenucima, nešto slično što smo mogli vidjeti u meču protiv Turske.

10' - Velika prilika! Prva šansa za Italiju, Immobile je šutirao nakon asistencije Spinazzole, ali lopta ide preko gola.

6' - Prvi opasan napad Italije, ali lopta nakon centaršuta završava u rukama golmana Sommera.

3' - Aktivan početak utakmice, igra s brzo s jedne na drugu stranu, a uz sve to na stadionu Olimpico u Rimu vlada sjajna atmosfera.

1' - Počela je utakmica.

20:55 - U toku je intoniranje himni, a nakon toga nas očekuje početak susreta 2. kola.

20:45 - Glavni sudija meča je Sergei Karasev iz Rusije.

Najava

20:30 - Azzrurri su fenomenalno otvorili turnir uvjerljivom pobjedom protiv Turske 3:0 i igrom kojom su pobrali simpatije nogometnih stručnjaka i zaljubljenika, koji su nakon te utakmice počeli svrstavati Italijane u najuži krug favorita.

Ipak, protiv uvijek čvrste i disciplinovane Švicarske, koju s klupe predvodi Sarajlija Vladimir Petković, čeka ih mnogo teži zadatak i bit će to svojevrsni ispit zrelosti za Azzurre.

Prednost je što i ovaj meč igraju pred svojim navijačima, a u slučaju pobjede Italija će već sada osigurati plasman u narednu fazu takmičenja. Švicarska je remizirala s Velsom u prvom susretu, te bi ih sličan ishod zadovoljio i ovaj put, što bi značilo da bi u duelu s Turskom u posljednjem kolu sami odlučivali o svojoj sudbini.

U prvom meču ove grupe Vels je sa 2:0 pobijedio Tursku.

Sastavi

20:30 - Za Italiju igraju: G Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile i Insigne.

Na klupi su: Sirigu, Meret, Belotti, Pessina, Emerson, Chiesa, Acerbi, Cristante, Bernardeschi, Raspadori, Bastoni i Toloi

Švicarska: Sommer; Elvedi, Shär, Akanji; Mbabu, Freuler, Xhaka, Rodriguez; Shaqiri, Embolo i Seferović.

Na klupi su: Mvogo, Kobel, Widmer, Zakaria, Vargas, Zuber, Sow, Fassnacht, Benito, Mehmedi, Gavranovic i Comert.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola grupne faze Evropskog prvenstva koja se večeras u Rimu igra između Italije i Švicarske. Susret na stadionu Olimpico počinje u 21 sat.