Komentari (15)
Povratak na članak
Prijava korisnika
NAPOMENA: Komentarisanje članaka na portalu Klix.ba dozvoljeno je samo registrovanim korisnicima. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Svaki korisnik prije pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korištenja komentara.
FINALE NIŠTA OD ZLATA: Brazil svetski prvak, Srbiji istorijsko srebro OSTALI SPORTOVI16:51, 22.12.2013.editirano: 18:47, 22.12.2013.Autor: Kurir sport 113 Pošalji e-mail Odštampaj tekst A Brazilke su pred kraj bile mnogo koncentrisanije i zasluženo pobedile Rukometasice Srbije Prethodna stranicaSledeća stranica Ne propustite... NOVAK PORUČIO RUKOMETAŠICAMA: Budite hrabre OVACIJE NAVIJAČA: Rukometašice Srbije stigle u Arenu ŽELI TITULU: Predsednik Nikolić uz rukometašice u Areni Ženska rukometna reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu pošto je u finalu igranom u beogradskoj "Kombank areni" poražena od Brazila (22:20). Meč je bio izjednačen, u prvih 25. minuta a izabranice selektora Boškovića imale su krizni period u poslednjih pet minuta prvog dela, kada su Brazilke serijom 5:1 preokrenule i na odmor otišle sa prednošću 11:13. Drugo poluvreme nije počelo dobro, Brazil je poveo 16:11, ali se Srbija nije predavala. Smanjili smo na 16:14 i tada je počela velika borba. Katarina Tomašević se razbranila, a Srbija je igrala dobro i kada je na terenu bila sa igračem manje. Mnogo prilika za izjednačenje je propušteno. ali je Jelena Nišavić pet minuta pre kraja donela izjednačenje - 19:19. Brazil je postigao gol ali smo izborili igračicu više, a potom i penal koji je Lekićeva pogodila tri minuta pre kraja. Njunjez i Rodrigez su pogodile za trijumf gostiju i rušenje velikog sna o tituli svetskog prvaka. Tekstualni prenos Gol Rodrigez Gol Njunjez 20:21 Penal za Andreu i gol 20:20, još tri minuta Isključenje za Brazil evo velike šanse Ima još da se igra tri minuta Gol za Brazil, idemo dalje 19:20 Nišavić 19:19 Promašili smo kontru, ali imamo napad još šest minuta Krpež u kontri 18:19 još osam minuta Rodrigez 17:19 još manje od 11 minuta, evo Dragane Cvijić u igri Opet smo se odbranili još 12 minuta Nije uspela Sanja Damnjanović Imamo napad za izjednačenje Sada nam krila igraju 16:17 na terenu su kompletne postave Kakv maler za Kaću Tomašević i gol za Brazil 16:18 Goooooooooooooool! Jelena Živković 16:17 Gol za Brazil 15:17 Minut i 20 sekundi Srbija ćše imati dva igrača manje Sanja Damnjanović 15:16 18 minuta do kraja, samo hrabro i mirno Nema gola, ali delujemo bolje Bravo Kaća, idemo u napad Gol sa igračem manje 14:16, idemooooooooooooo Neverovatno! Katarina je odbranila dva penala za redom Odbrana deluje bolje, ali napad mora da bude efikasnniji mnogo žurimo Ceca Ognjenović 13:16 Evo ga Andrea Lekić 12:16 Pet minuta bez gola, plus, kraj prvog poluvremena, za više od deset minuta postigli smo samo jedan gol Loše je počelo, Brazill ima 11:15 Drugo poluvreme Andrea Lekić 11:13 Nasiemento sa penala 10:13, Srbija šest minuta nije dala gol Ne uspevamo da pkupimo lopte posle odbrana golmana Dmanjanović pored gola Bošković je uzeo minut odmora svestan da nam je oštrica napada otupela Gol Nasimento 10:12, treba nam gol Sedmerac za Brazil koji će braniti Katarina Tomašević Brazilke su povele 10:11 Pet minuta do poluvremena Primamo gol sa krila 10:10 Sanja se zaleće i trese mrežu 10:9 Amorin 9:9 Ali tu je Dragana Cvijić, peti gol 9:8 Penal za Brazil 8:8 22. minut Isključenje je isteklo, a i dalje je 8:7 za Srbiju Cvijićeva ide dva minuta na klupu Nemamo rešenje za Rodrigez 8:7 Jelena Popović, prvi put je plus dva 8:6 Lekić sjajno 7:6 na polovini poluvremena Nova kontra Brazila Da Silva 6:6 Dragana Cvijić je postigla četvrti gol, Srbija prvi put vodi 6:5 u 13. minutu Sanja Damjanović 5:5 deseti minut Jovana Risović brani šut Dragana Cvijić nas drži u životu 4:5 Tomaševićeva je prvi put odbranila, ali smo u kontri izgubili loptu, a potom primili gol 3:5 Dragana Cvijić sa crte 3:4 Odbrana je slaba 2:4 Sanja Damnjanović 2:3 Prvo isključenje u šestom minutu, Srbija dva minuta sa igračem više Rodrigez vara Tomaševićevu 1:3 Napravili smo nekoliko grešaka u kontranapadu i promašili zicer Promašili smo kontru, a onda primili gol Brazil vodi 1:2 Dragana Cvijić za izjednačenje Brazilke postižu prvi gol 0:1 Jelena Piopović nije bila precizna Odbranili smo prvi napad Prvo poluvreme Uskoro će intoniranje himni dve zemlje Pred sam početak meča poruku rukometašicama uputio je drugi teniser sveta Novak Đoković. “Veliki pozdrav našim rukometašicama. Velike čestitke na plasmanu u finale Svetskog prvenstva, to je ogroman uspeh, ali znam da vi želite da osvojite zlato i da ćete odigrati najbolje što možete i uz svu hrabrost i, naravno, veliku podršku publike. Iskoristite to, budite na krilima publike, budite hrabre, kolektiv uvek pobeđuje, iako sam teniser vrlo dobro znam koliko zajedno možete da postignete. Puno sreće vam želim, zdušno ćemo navijati za vas”, rekao je Novak. Tekstualni prenos U beogradskoj "Kombank areni" izabranice selektora Saše Boškovića igraju za zlatnu medalju protiv selekcije Brazila, koja je jedina uspela da savlada Srpkinje (23:25) na šampionatu, u meču koji je igran u Nišu u prvoj fazi prvenstva. Brazilke su u dosadašnjem toku šampionata zabeležile sve pobede.
FUDBALSKU VEST KAD SU POBEDILI ZLATNA DECA: Srbi ludaci evropski prvaci FUDBAL16:31, 01.01.2014.Autor: Dejan Petković,Foto: Marina Lopičić,Foto: Saša Pavlić Pošalji e-mail Odštampaj tekst A Sportska redakcija Kurira ugostila šampione Starog kontinenta - selektora U19 Ljubinka Drulovića, njegove saradnike i fudbalere Slobodan Urošević 2 Đorđe Vasić 3 Goran Cvetković4 Ljubinko Drulović 5 Petar Gol 1 Slobodan Urošević, 2 Đorđe Vasić, 3 Goran Cvetković, 4 Ljubinko Drulović, 5 Petar Golubović, 6 Igor Gačić, 7 Uroš Đurđević, 8 Andrija Luković 1 Slobodan Urošević, 2 Đorđe Vasić, 3 Goran Cvetković, 4 Ljubinko Drulović, 5 Petar Golubović, 6 Igor Gačić, 7 Uroš Đurđević, 8 Andrija Luković Prethodna stranicaSledeća stranica Najbolji! U moru loših fudbalskih vesti o Srbiji, jedna dobra iz 2013. godine daje veru u lepšu budućnost najpopularnijeg sporta kod nas. Omladinski tim Srbije pod vođstvom selektora Ljubinka Drulovića pokazao je na Evropskom prvenstvu u Litvaniji da osvajanje titula nije privilegija evropskih sila, već da se i kod nas mogu pronaći to znanje i snaga, stručna i igračka, koji vode ekipu na sam vrh. - I danas, posle toliko meseci od finala u Litvaniji, prolazi mi jeza od sreće i uzbuđenja što sam zajedno sa svojim saradnicima i sjajnim momcima u timu došao do titule evropskog prvaka. Nikad neću zaboraviti kako smo se borili za zemlju i kako su mi, zbog tog osećaja ponosa i snažnih emocija, krenule suze na konferenciji za medije posle finalne utakmice s Francuskom - prisetio se Ljubinko Drulović. Mnogi u inostranstvu Ipak, od sjajnog osećaja živelo se svega nekoliko dana. Većina igrača ubrzo se vratila klupskim obavezama, pojedini su otišli preko granice u potrazi za ličnom afirmacijom, a drugi se spremaju da krenu njihovim stopama. - Nismo bili svesni vrednosti rezultata koji smo postigli dok nismo došli u zemlju. Kad smo stigli i videli kako su ljudi doživeli naše pobede, shvatili smo koliko je naše u Litvaniji značilo ovde Srbiji. Nekoliko dana smo slavili, a onda smo se vratili obavezama - priča Andrija Luković, strelac pobedonosnog gola protiv Francuza. Verovali u sebe - Verovali smo u sebe, u kvalitet svoje ekipe... Znali smo da, ako prođemo Portugal u polufinalu, uopšte neće biti bitno ko će nam se naći u finalu na putu do pehara. Tako je i bilo. Izašli smo protiv Francuza uvereni u pobedu i mislim da se to dobro videlo na terenu - rekao je za Kurir Petar Golubović, asistent za četiri gola na EP i budući igrač u Seriji A. Najveći uspeh srpskog reprezentativnog fudbala... Ekipa koja je na Evropskom prvenstvu u Litvaniji osvojila zlatnu medalju Najveći uspeh srpskog reprezentativnog fudbala... Ekipa koja je na Evropskom prvenstvu u Litvaniji osvojila zlatnu medalju Od šanse do Litvanije STALNO DOKAZIVANJE Put koji je Petar Golubović prošao u poslednje dve godine mogao bi se ekranizovati kao jedna lepa sportska priča. Pre dve godine u Zvezdi napravili su jednu u nizu pogrešnih procena, tako da se desni bek probijao do zvezda učešćem u „Najkovom“ globalnom projektu pod nazivom „Čens“, gde je, nakon tri stepena selektiranja, dospeo do društva 16 najboljih mladih igrača od nekoliko hiljada iz celog sveta. Njegova ekipa imala je dvomesečnu turneju po Evropi i SAD, da bi posle toga došao do mesta standardnog desnog beka reprezentacije i „romantičara“. Loš internet HODNIK PRIJATELJSTVA Levi bek evropskih šampiona i Rada Slobodan Urošević ostaće upamćen i po majici s natpisom „Srbi ludaci - evropski prvaci“, koja, između ostalog, ukazuje i na dozu samouverenosti pred završni okršaj. - Bili smo ekipa u kojoj se od kvalifikacija do poslednje utakmice gradilo zajedništvo. Dosta nam je pomoglo to što internet nije funkcionisao u sobama, ali jeste u dugačkom hodniku ispred soba, pa smo u slobodno vreme svi sedeli tu i nismo se razdvajali do odlaska na spavanje - uz osmeh su se prisetili druženja u hodniku Urošević i Luković. Niko nije video SVAĐA S MITROM Uroš Đurđević je zajedno sa Aleksandrom Mitrovićem činio najbolji napadački tandem na EP. Talentovani golgeter priznaje da naboj u timu ponekad naruši idilu... - Kako se bližio kraj prvenstva, tenzije su postajale sve jače. Zauvek ću pamtiti kako sam se s Mitrom posvađao na utakmici s Portugalom. Srećom da niko u Srbiji ko je gledao prenos nije to mogao da vidi jer bi se od toga napravilo ko zna šta. Jednostavno, pukli smo obojica i u besu svašta rekli jedan drugom. Kad smo prošli tu utakmicu, više se nismo ni sećali zbog čega je sve počelo - priča Đurđević. Ekipa ONI SU ŠAMPIONI! Igrači: Predrag Rajković, Stefan Čupić, Petar Golubović, Slobodan Urošević, Nikola Antić, Aleksandar Filipović, Miloš Veljković, Sergej Milinković-Savić, Dejan Meleg, Marko Pavlovski, Andrija Luković, Mijat Gaćinović, Milan Vojvodić, Nemanja Maksimović, Ognjen Ožegović, Uroš Đurđević, Aleksandar Mitrović Aleksandar Čavrić Selektor: Ljubinko Drulović Treneri: Nenad Divac, Đorđe Vasić Treneri golmana: Goran Cvetković, Milan Đuričić i Nenad Cvetković Tim menadžer: Igor Gačić Lekar: Željko Ćurčić Fizioterapeut: Dejan Toševski Ekonom: Đorđe Otović Put „orlića“ do titule na EP GRUPA B Srbija - Turska 2:1 (1:0) /Luković 17, Mitrović 54 - Nijaz 88/ Srbija - Gruzija 1:0 (1:0) /Meleg 74/ Srbija - Francuska 1:1 (0:1) /Pavlovski 77 - Ino 31/ POLUFINALE Srbija - Portugal 5:4 penali (2:2, 1:0) /Đurđević 6, Gaćinović 85 - Silva 55, Guedes 79/ * Milinković-Savić, Gaćinović i Mitrović strelci iz penala FINALE Srbija - Francuska 1:0 (0:0) /Luković 57/
Hajd sve je to uredu, ali ljudi vize su već ukinute, izgleda da bi naslov trebao biti ili ponovnom uvođenju viza, ili ukidanju bezviznog režima :)