Premijer liga
0

Željezničar slavio protiv Zvijezde, Borac bolji od Čelika

Sarajevo-x.com
U preostale dvije utakmice 18. kola Premijer lige BiH koje su počele u 18 sati, Željezničar je na Grbavici savladao Zvijezdu iz Gradačca sa 2:0, a Borac je u posljednim sekundama uspio postići gol i osvojiti tri boda protiv Čelika.

Pred skoro šest hiljada gledatelja na Grbavici, Željezničar je sigurno savladao goste iz Gradačca sa 2:0.

Početni pritisak i bolju igru Željezničar je krunisao pogotkom u 20. minuti kada je Predrag Šimić bio spretan i iz gužve uspio savladati gostujućeg golmana.

Na drugi pogotak su domaći navijači morali čekati punih 60 minuta. U 81. minuti Bekrić je sa bijele tačke pogodio za sigurnu pobjedu. Prethodno je Rovčanin izborio jedanaesterac.

Mnogo uzbudljivije je bilo na Gradskom stadionu u Banjoj Luci gdje je domaći Borac dočekao Čelik.

U 19. minuti Jamak pogađa za vodstvo Čelika i veliko slavlje crno-crvenih. Radost gostiju trajala je do 40. minute kada je Vukobratić odlično uposlio Vukelju, koji se oslobodio pratioca i pogodio za 1:1.

Sam kraj utakmice donio je najviše uzbuđenja. Kada su se gosti već pomalo počeli radovati osvojenom bodu, Vukelja im je srušio nadu i pogodio za veliku pobjedu Borca.