NBA liga
36

Thompson fenomenalnom partijom u prvom poluvremenu ispisao historiju NBA lige

Klay Thompson (Foto: Golden State Warriors)
Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su na svom parketu ekipu Phoenix Sunsa rezultatom 123:112, s utakmicu je obilježio Klay Thompson s fantastičnim prvim poluvremenom kojim je ispisao historiju NBA lige.

Naime, Thompson je u prvom poluvremenu utakmice, za samo 18 odigranih minuta, postigao 33 poena i to gađajući iz igre 12/18, od čega za tricu 8/12.

To mu je bila peta utakmica u karijeri u kojoj je već do poluvremena stigao do 30 poena i 10. u ovoj sezoni u kojoj je ubacio 30 ili više poena.

Inače, Thompson je treći put u karijeri uspio ubaciti 30 poena i osam trica kroz prve dvije četvrtine i time se izjednačio s Damianom Lillardom.

Kraj utakmice dočekao je s ukupno 38 poena i pet skokova, dok je njegov saigrač Stephen Curry dodao 23 poena uz sedam skokova i pet asistencija.

Najbolji kod Sunsa bili su Deandre Ayton s 27 koševa i 12 skokova te Devin Booker s 32 poena.

Golden State se sinoćnjom pobjedom primakao Phoenixu koji se nalazi na četvrtom mjestu Zapadne konferencije s 37 pobjeda i 31 porazom. Warriorsi su peti na omjeru 36-33.