Tenis
18

Wimbledon: Federer preko Johnsona u četvrtfinale, čeka ga Čilić

(Foto: EPA)
Švicarski teniser Roger Federer danas je u osmini finala Wimbledona savladao Amerikanca Stevea Johnsona rezultatom 3:0 u setovima (6:2, 6:3, 7:5) te se plasirao u četvrtfinale, gdje će snage odmjeriti s Hrvatom Marinom Čilićem.

Federer je otpor protivnika slomio u šestom gemu prvog seta i poveo 4:2, a drugi break mi je bio dovoljan za 6:2 i vodstvo u setovima.

U drugom setu je presudan bio četvrti gem u kojem je Federer napravio break. Svoju prednost je čuvao do kraja drugog seta te poveo 2:0 protiv Johnsona.

Amerikanac je dobro počeo treći set te je oduzeo servis Federeru za 3:1. Ipak, popularni Fedex je odmah vratio break, a situaciju je preokrenuo u svoju korist u jedanaestom gemu za 6:5 u gemovima. Odličnim servisom je dokrajčio Johnsona, dobio treći set 7:5 i prošao u četvrtfinale, gdje će igrati protiv hrvatskog tenisera Marina Čilića.