3

Davis Cup: Federer izvukao drugi set, pa lako dobio

Roger Federer (Foto: EPA)
U strašnom je sastavu došla u Novi Sad švicarska Davis Cup reprezentacija, na meč 1. kola kod Srbije, za koju ne igra drugi svjetski teniser Novak Đoković.

Stanislas Wawrinka, pobjednik Australian Opena, predvodi Švicarsku za koju još, nakon dugo vremena, igra i Roger Federer. Upravo je Federer donio gostima prvi bod savladavši Iliju Bozoljca sa 6-4, 7-5, 6-2. Prva dva seta su bila posve izjednačena, a uz to je Bozoljac morao dobiti drugu dionicu jer je imao servis za drugi set i nekoliko direktnih prilika.

U šarenom sastavu, bez dvojice najboljih Rafaela Nadala i Davida Ferrera, Španija je došla u Frankfurt gdje je Nijemcima prvi bod donio Philipp Kohlschreiber, pobjedom u laka tri seta protiv Roberta Bautiste Aguta (6-2, 6-4, 6-2).

Francuzima je Richard Gasquet donio prvi bod protiv Australije: pobjedom protiv Nicka Kyrgiosa 7-6(3), 6-2, 6-2.

Davis Cup 1. kolo:

Srbija - Švicarska 0-1 Bozoljac - Federer 4-6, 5-7, 2-6 Francuska - Australija 1-0 Gasquet - Kyrgios 7-6(3), 6-2, 6-2

Njemačka - Španija 1-0 Kohlschreiber - Bautista Agut 6-2, 6-4, 6-2