Tenis
6

ATP Pariz: Murray pobijedio Gasqueta i plasirao se u polufinale

(Foto: EPA)
U četvrfinalu ATP turnira u Parizu snage su odmjerili Francuz Richard Gasquet i Britanac Andy Murray. U polufinalu će igrati Murray nakon pobjede od 2:1 u setovima.

Murray je dobro otvorio meč te je u drugom gemu napravio break i poveo s 2:0. Prednost je čuvao do sedmog gema, kada je Gasquet vratio break, a potom dobrim servisom izjednačio na 4:4. Prvi set je riješen u tie-breaku, a dobio ga je Murray nakon tri mini-breaka, bilo je 7:6 /9:7/ nakon sat i 15 minuta igre.

U drugom setu, koji je trajao 40 minuta, Gasquet je u sedmom gemu napravio break. Potom je servirao za set i riješio ga u svoju korist sa 6:3 u gemovima.

U odlučujućem trećem setu Gasquet je napravio break u trećem gemu, ali je Murray odmah uzvratio. Britanac je break napravio i u osmom gemu, a potom je iskoristio svoj servis i dobio ovaj meč te se plasirao u polufinale ATP turnira u Parizu. Protivnik će mu biti bolji iz meča Ferrer - Isner.