Razbio i reket
39

Nevjerovatan poraz legende: Murray vodio 5:2 u trećem setu, imao meč-loptu pa izgubio

E. B.
Andy Murray (Foto: EPA-EFE)
Legendarni britanski teniser Any Murray je doživio nevjerovatan poraz u prvom kolu Mastersa u Parizu.

Nekadašnji najbolji teniser svijeta je igrao protiv Australca Alexa De Minaura i izgubio je sa 2:1 u setovima nakon tri sata igre.

De Minaur je prvi set riješio u svoju korist rezultatom 7:6(5), a potom je Murray poravnao na 1:1 u setovima rezultatom 6:4.

U trećem seto Murray je napravio dva breaka i poveo sa 5:2, te je servirao za meč. No, Australac se nije predavao i napravio je nevjerovatan preokret.

Napravio je break, potom bio siguran na svoj servis i smanjio na 5:4. Murray je servirao i imao je meč-loptu na 40:30, no nije je iskoristio. De Minaur je dobio naredna tri poena i izjednačio na 5:5 nakon čega je Murray izgubio živce i počeo bacati bočice s vodom na klupi.

[TWITTER]1707767944388719015[/TWITTER]

De Minaur je potom na svoj servis poveo sa 6:5, a potom je iskoristio svoju prvu meč-loptu na Murrayjev servis i riješio meč rezultatom 7:5. Britanac je tada u potpunosti izgubio kontrolu, te je razbio i reket.

De Minaur će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Dušan Lajović - Benjamin Bonzi.