Skijanje
0

Pobjeda Lare Gut u Altenmarktu

Sarajevo-x.com
Mlada švicarska skijašica Lara Gut pobjednica je superveleslalomu u Altenmarktu. Ona je neočekivano osvojila prvo mjesto sa čak 53 stotinke boljim vremenom od Amerikanke Lindsey Vonn.

Nakon jednogodišnje puze zbog ozljede, za Laru Gut to je prva pobjeda u Svjetskome kupu i druga ukupno u karijeri.

Gut, svjetska viceprvakinja u spustu i superkombinaciji, prošla je stazu u vremenu 1:12,82, dok je Vonn, jučerašnja pobjednica spusta na istoj stazi, zaostala 0,53 sekunde. Treće mjesto zauzela je Švicarka Dominique Gisin, pobjednica spusta na stazi Kaelberloch od prije dvije godine, sa zaostatkom od 0,72 sekunde. Vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa Maria Riesch bila je šesta i sada ima 96 bodova više od Vonn u poretku.

Devetnaestogodišnja Gut se ove sezone vratila skijanju, no uz dosta problema. Prošli mjesec čak je bila suspendirana od Švicarske skijaške federacije zbog javnog kritiziranja glavnog trenera Mauricea Pinija.

Svoju jedinu dosadašnju pobjedu u karijeri Gut je upisala u St. Moritzu prijre dvije godine, također u super-G-ju.