Skijanje
0

Kosteliću vodstvo u ukupnom poretku

FENA
Odličnom drugom vožnjom u slalomskoj utrci u Kitzbühelu francuski skijaš Julien Lizeroux sa sedme se pozicije probio na prvu i tako došao do svoje prve pobjede u Svjetskom kupu.

Lizeroux je za svega osam stotinki bio brži od svog sunarodnjaka, vodećeg u ukupnom poretku slaloma, Jean-Baptista Granga, koji je bio drugi nakon prve vožnje, dok je treće mjesto osvojio Talijan Patrick Thaler.

Vodeći u prvoj vožnji Austrijanac Reinfred Herbst pao je u drugoj, dok je trećeplasirani Hrvat Ivica Kostelić odvozio drugu slalomsku vožnju bez imalo rizika, te završio na sedmom mjestu.

Kostelić se odlučio na vožnju bez rizika računajući na bodove u kombinaciji, u kojoj je završio na drugom mjestu, iza pobjednika Silvana Zurbriggena. Treće mjesto u kombinaciji osvojio još jedan Hrvat Natko Zrnčić-Dim.

Vodeći u ukupnom poretku Austrijanac Benjamin Raich nije završio prvu slalomsku utrku, kao ni Amerikanac Bode Miller, koji je uz Raicha, nakon jučerašnjeg spusta bio u najboljoj poziciji za visok plasman u kombinaciji.

Raicha je današnje ispadanje u slalomu koštalo vodeće pozicije u ukupnom poretku Svjetskog kupa, koju je sada preuzeo Kostelić sa 675 bodova. Raich ima 660 bodova, Grang je treći sa 656, bod manje ima pobjednik Svjetskog kupa iz 2007. Aksel Lund Svindal, dok je prošlogodišnji pobjednik Bode Miller tek 9. s 445 bodova.

Skijaši već u utorka voze noćni slalom u Schladmingu.