0

Tok utakmice: Francuska - Švedska 34:30

H. H.
Detalji s utakmice između Francuske i Švedske (Foto: EPA-EFE)
Rukometne reprezentacije Francuske i Švedske u Lanxess-Areni u Kolnu igrali su prvu utakmicu polufinala Evropskog prvenstva, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Francuska - Švedska 34:30

69' - Claar postiže deveti gol, ali prekasno. Fabregas je uzvratio na drugoj strani.

67' - Stativa Švedske i čini se da je sve gotovo. Francuska postiže gol za 32:28.

66' - Desbonnet brani zicer Claaru i Francuska ima sve u svojim rukama. Sada postižu gol za 31:28.

Kraj prvog produžetka

Francuska - Švedska 30:28

65' - Prvi gol Švedske u produžetku nakon kojeg Francuska vodi 30:28.

63' - Švedi griješe, a onda Francuska ide na +2, a potom nakon kontre vode 30:27.

61' - Francuska otvara prvi produžetak golom. Vode 28:27.

Kraj regularnog dijela utakmice

Francuska - Švedska 27:27

60' - GOOOOOOOOOL! Kakav gol Prandija za izjednačenje. Gledat ćemo produžetke dva puta po pet minuta.

60' - Gol Francuza, ali vjerovatno prekasno. Ostalo je 20 sekundi. Švedi gube loptu, ali vrijeme je isteklo. Ostao je deveterac...

59' - Ponovo je dva razlike za Švedsku i time-out Francuza kojima je sada potrebno čudo.

58' - Švedska ide na +2 i na pragu je finala. Descat ipak vraća nadu Francuzima. Gledamo veliku dramu.

57' - Sedmerac Descata odbranio je nevjerovatni Palicka. Kakva predstava švedskog golmana u drugom poluvremenu.

56' - Desbonet brani udarac Pettersona i Francuzi su i dalje u igri.

55' - Francuzi smanjuju i produžuju dramu u finišu susreta.

54' - Fenomenalni Palicka brani i Švedska ide na +2.

53' - Francuska je ipak brzo izjednačila, ali i zaradila isključenje. Švedi odmah pogađaju za 24:23.

52' - Švedska vodi 23:22. Nevjerovatan preokret aktuelnih prvaka Evrope.

50' - Palicka brani sedmerac Francuskoj, ali Švedi brzo gube loptu u situaciju kada su mogli povesti.

48' - Dva brza gola na obje strane i novo poravnanje.

46' - Sandel odmah smanjuje na 21:20, a potom i gol za izjednačenje 21:21.

45' - Gol Švedske, a potom Palicka brani sedmerac Descatu, kao i odbijenu loptu.

42' - Francuska je konačno postigla gol, a potom brzo i drugi za vodstvo 20:18.

40' - Serijom 7:1 u drugom dijelu, Švedska je došla do izjednačenja 18:18.

38' - Francuzima ništa ne uspijeva u drugom poluvremenu, Švedska je smanjila na 18:17.

36' - Palicka se razbranio i Švedska je sada na samo -2 (18:16). Malo ko se ovome mogao nadati.

34' - Važan gol za Francusku postigao je Fabregas, ali Švedi brzo uzvraćaju.

33' - Šveđani koriste igrača više s još dva brza gola za 17:14.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme i odmah isključenje za Francusku, nakon čega Švedska smanjuje na 17:12.

Prvo poluvrijeme

Francuska - Švedska 17:11

30' - Novi gol Francuske koja ima ogromnih 17:11 nakon prvog poluvremena.

28' - Greška Francuza i gol Švedske za 16:11. Potom nova izgubljena lopta Trikolora, ali Bellahcene sjajno brani.

27' - Francuska ima veliku prednost u finišu poluvremena.

25' - Sandell je smanjio iz kontre na 15:10, ali uzvraća Mem na drugoj strani svojim četvrtim golom.

23' - Dika Mem i Prandi vraćaju značajnu prednost Francuskoj koja vodi 15:9.

20' - Serija greška Francuza i Švedi prave seriju 3:0 kojom se vraćaju u utakmicu.

18' - S dva gola Švedi smanjuju zaostatak na 13:8.

15' - Serija brzih golova na obje strane, već je 12:6. Bellahcene je već napravio pet odbrana, u poređenju sa tri za Palicku.

12' - Sada je Descat pogodio iz sedmerca za ozbiljnih +4, a potom iz kontre idu i na 9:4.

11' - Francuski golman Bellahcene izvanredno brani, a Dika Mem postiže novi gol za 7:4.

9' - Novo isključenje za Francuze, ali su izborili i penal koji koristi Mahe za 6:4.

8' - Francuska vodi s igračem manje, a strijelac je Remili.

6' - Igra se gol za gol, sada je 4:4.

5' - Fabregas i Descart donose poravnanje Franuzima.

3' - Dva brza gola Švedske koja je napravila mini-seriju 3:0.

2' - Remili je pogodio za 1:0, ali odmah su uzvratili Švedi preko Carlsbogarda.

1' - Počeo je duel velikih rivala.

17:40 - Uprkos remiju protiv Švicarske tokom grupne faze (26:26), Francuzi su pobijedili sve preostale utakmice na šampionatu i traže četvrtu titulu prvaka Evrope. Francuska nije igrala u finalu Eura od 2014. godine.

17:35 - Tri pobjede u prva tri meča, zatim dva poraza od Danske (28:27) i Norveške (33:23), skor je Švedske u dosadašnjem toku prvenstva.

17:30 - Francuzima pripada uloga blagog favorita protiv branitelja titule, te nema sumnje kako nas očekuje spektakularan duel.

17:25 - Po četvrti put u posljednjih pet velikih međunarodnih rukometnih takmičenja, Francuska i Švedska će se suočiti za plasman u finale.

17:25 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice polufinala Evropskog prvenstva u rukometu između Francuske i Švedske koja se igra u Kolnu od 17:45.