Finale EP-a u rukometu
25

Tok utakmice: Francuska - Danska 33:31

N. M.
Rukometaši Francuske i Danske večeras su odigrali veliko finale Evropskog prvenstva u Lanxess Areni u Kölnu (Njemačka). Danska je slavila i osvojila titulu prvaka Starog kontinenta, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
70'- Kraj utakmice! Francuska je slavila 33:31 i osvojila titulu prvaka Evrope!

70' - Prandi pogađa za 32:30. Francuska je pred titulom!

69' - Hansen iz sedmerca za 31:30.

68' - Mem novim golom donosi +2 Francuzima, a Gidsel potom griješi i gubi loptu. Danska u teškoj poziciji (31:29).

66' - Mem donosi prednost Francuskoj 30:29, a Hansen promašuje na drugoj strani. Tačnije, odbranio mu je Bellahcene!

65' - Fabregas poravnava na 29:29 za kraj prvog produžetka! Francuzi će imati prvi napad na startu drugog.

65' - Landin brani pokušaj Fabregasa, a na drugoj strani Pytlick pogađa za vodstvo Danske 29:28.

62' - Remili je uzvratio i ponovo poravnao rezultat. Nastavlja se nestvarna drama (28:28).

61' - Počeo je prvi produžetak. Igra se dva puta po pet minuta, a Kirkeloke je pogodio za vodstvo Danske 28:27.

60' - Kraj regularnog toka meča! Idemo u produžetak pošto je rezultat neriješen 27:27!

60' - Oduzeta je lopta Dancima, a Fabregas poravnava na 27:27!

59' - Odbranili su se sada Danci i traže time-out minut i po prije kraja, pri rezultatu 27:26.

58'- Gidsel! Prošao je kroz odbranu Francuske i pogodio za vodstvo Danske od 27:26!

58' - Mahe poravnava iz sedmerca!

58' - Sada Francuzi imaju sedmerac, a Jensen je isključen i Danci imaju igrača manje skoro do kraja meča.

57' - Hansen ponovo! Nevjerovatnim golom donosi potpuni preokret Dancima od 26:25!

56' - Hansen spektakularnim golom poravnava na 25:25! Landin na drugoj strani zaustavlja Nahija!

55' - Mahe pogađa iz sedmerca i nakon dugo vremena vodi (25:24)!

54' - Prandi je poravnao, a Pytlick na drugoj strani promašuje i Francuzi mogu do vodstva u narednom napadu!

53' - Fabregas je nakratko poravnao, ali Damgaard dolazi brzo do pogotka za povratak Danaca u vodstvo (24:23).

53' - Mahe smanjuje na 23:22, a onda Bellahcene brani šut Danaca. Francuzi imaju napad za poravnanje!

51' - Pytlick fantastično pogađa s 10 metara i to je 23:21 za Dance!

50' - Hansen koristi novi sedmerac i svojim šestim golom donosi +2 (22:20) Dancima, ali uzvraća Nahi za 22:21.

48' - Fenomenalni Gidsel postiže sjajan gol i vraća +2 Dancima. Rezultat je 21:19.

48' - Ulazimo polako u finiš susreta i drama dostiže vrhunac. Fabregas je pogodio za 20:19.

46' - Mem je isključen drugi put večeras, a Hansen iz sedmerca pogađa za 20:18.

45' - Nielsen upisuje 15. odbranu i nastavlja do ludila dovoditi Trikolore, ali ne koriste Danci priliku za +3 i Remili smanjuje na 19:18.

42' - Sada će Danci imati igrača više u naredna dva minuta jer je isključen Konan. Prilika da se odlijepe.

42' - Trikolori koriste brojčanu nadmoć i stižu preko Lennea na gol zaostatka (18:17).

40' - Mensah je isključen i Danci su ostali s igračem manje u naredna dva minuta.

39' - Nielsen nastavlja blistati na golu Danaca i ponovo brani šut Francuzima. Nevjerovatnu partiju igra golman Danske sa već 13 odbrana!

36' - Fabregas prekida seriju 3-0 Danske i smanjuje na 17:15. Bude se Francuzi.

36' - Gidsel sada pogađa za 17:14. Francuzi su očajno ušli u nastavak meča i Danci to sjajno koriste!

34' - Još jedan gol Hansena iz sedmerca za 16:14. Danci su na +2, a Nielsen zaustavlja Mema za 12. svoju odbranu.

32' - Hansen golom iz sedmerca otvara drugi dio meča. Pogodio je za 15:14.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice.

30' - Završeno je prvo poluvrijeme. Nielsen je stigao do 11. odbrane te je nakon 30 minuta rezultat neriješen (14:14). Gidsel je prvi strijelac meča za sada sa 4 gola, dok kod Trikolora po 3 imaju Fabregas, Nahi i Remili.

29' - Prandi donosi vodstvo Francuzima, ali Danci nakon sedmerca poravnavaju na 14:14.

27' - Fenomenalan rukomet gledamo u ovim trenucima i igra se gol za gol. Rezultat je 12:12.

26' - Prandi i Remili pogađaju i donose preokret Francuzima koji sada vode 11:10.

24' -- Kirkeloke prekida veliki post Danaca od 7 minuta bez pogotka i pogađa za 10:9!

22' - Sada Francuzi uzvraćaju i preko Nahija i Lennea dolaze do poravnanja od 9:9! U međuvremenu je Hansena zaustavio Bellahcene na golu Trikolora.

20' - Nevjerovatni Nielsen odbranama izluđuje Francuze. Sada je zaustavio i šut sa sedam metara Descata! Upisao je 8 odbrana!

18' - Nahi je prekinuo veliku seriju Danaca od 5-0 i smanjio njihovu prednost na 9:7.

16' - Danci su u fantastičnoj seriji od 4-0 i sada vode 8:6.

13' - Nielsen blista na golu Danaca sa već 7 odbrana, a rezultat je sada poravnat (6:6).

13' - Isključen je sada i Gidsel kod Danaca, a Francuzi golom iz sedmerca preko Descata čuvaju prednost (6:5).

11' - Konan pogađa za vodstvo Francuske (5:4) uprkos velikoj brojčanoj inferiornosti na terenu i dva igrača manje.

10' - Remili pogađa za 4:4 i donosi Trikolorima poravnanje s igračem manje, ali ubrzo je isključen i Dika Mem. Problemi za Francuze.

9' - Fabregas je sada isključen i Francuzi će igrati s igračem manje naredna dva minuta.

8' - Hansen pogađa iz sedmerca za novo vodstvo Danaca (4:3). Uzbudljiv početak meča obećava neizvjesnost do samog kraja ovog finala.

6' - Poravnao je za trenutak bio Remili, ali trče sjajnu kontru Danci i preko Jakobsena dolaze do 3:2.

4' - Fantastični Gidsel postiže već svoj drugi gol i Danska vodi 2:1.

4' - Nielsen brani jedan šut Francuza. Dobro je otvorio golman Danske ovu utakmicu.

2' - Sedmerac za Francuze na startu i Descat pogađa za 1:0. Gidsel na drugoj strani poravnava na 1:1.

1' - Počela je utakmica!

17:42 - Rukometaši upravo izlaze na teren i uskoro će uslijediti intoniranje himni, a onda slijedi spektakl!

17:40 - Francuska je u polufinalu nakon drame i produžetaka savladala Švedsku (34:30), dok se Danska finala domogla preko domaćina turnira Njemačke (29:26).

17:35 - Ono što je sigurno, jeste da ćemo večeras dobiti novog prvaka Evrope jer je titulu branila selekcija Švedske, koja je danas u meču za treće mjesto savladala Njemačku (34:31).

17:30 - Selekcije će zaigrati sa sljedećim sastavima koje su odabrali selektori Guillaume Gille i Nikolaj Jacobsen.

Francuska: Bellahcene, Bolzinger, Desbonnet, Lenne, Remili, Prandi, Richardson, Mem, Tournat, N. Karabatić, Mahe, N'guessan, L. Karabatić, Fabregas, Descat, Porte, Kounkoud, Nahi, Konan.

Danska: N. Landin Jacobsen, Nielsen, Kirkelokke, M. Landin Jacobsen, Jakobsen, Lauge Schmidt, Jensen, Lindberg, Gidsel, Mollgaard Jensen, Mensah Larsen, Hansen, Jorgensen, Hansen, Damgaard Nielsen, Mensing, Hald Jensen, Pytlick, Madsen.

17:25 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos finalne utakmice Evropskog prvenstva u rukometu, u kojoj će se Francuska i Danska boriti za titulu prvaka Starog kontinenta.