Rukomet
6

SP u rukometu: Bjelorusija poražena od Čilea, Egipat slavio protiv Katara

(Foto: EPA)
Čile je u 1. kolu grupe C Svjetskog rukometnog prvenstva pobijedio Bjelorusiju, dok je Egipat u 1. kolu grupe D slavio protiv Katara.

Čile je slavio rezultatom 32:28 iako je svega 13 minuta prije kraja imao zaostatak od tri gola razlike. Južnoamerički tim je u prvom poluvremenu uglavnom bio u prednosti koja je rasla i do četiri gola razlike (9:5), ali je poluvrijeme okončano rezultatom 14:14.

Bjelorusija je bolje otvorila drugi dio vođena sjajnim Karalekom koji je meč okončao sa 10 golova vodila je rezultatom 24:21 u 48. minuti. Ipak, Čile je uspio preokrenuti i na kraju slaviti.

Bjelorusija: Mackevič (9 odbrana), Saldacenka (2 odbrane), Brouka 2, Kuleš 7, Šinkel, Astrašapkin, Pukouski 1, Rutenka 2, Šilovič 3, Šumak, Jurjinok, Baranau, Padšijvalau 3, Karalek 10, Citou, Gajdučenko.

Čile: Barrientos (9 odbrana), Garcia, Oliva, Ceballos 4, Erwin Feuchtmann 7, Baeza 2, Reyes, Kaniu, Frelijj 1, Emil Feuchtmann 3, Esteban Salinas 7, Rodrigo Salinas 8, Harald Feuchtmann, Moll, Lopez, Donoso.

Egipat je savladao aktuelnog viceprvaka svijeta Katara rezultatom 22:20. Početak utakmice bio je ujednačen, a od trenutka kada je Egipat u 13. minuti poveo rezultatom 6:5, do kraja nije ispuštao vodstvo.

Katar: Šarić (8 odbrana), Al-Abdulla, Mabrouk 1, Alsaltialkrad 2, Roine 2, Capote 5, Al-Karbi 1, Murad 2, Abdelhak, Alrayes 1, Alsafadi, Mallash 4, Ali, Abdalla 2, Hassaballa, Zouaoui.

Egipat: Shahin (2 odbrane), Hendawy (15 odbrana), Abouebaid, Omar, Ramadan, Eissa 6, Abdelrazek 2, Khairy 1, Elbassiouny 1, Elmasry, Sayed Abdou, Elderaa 1, Elahmar 8, Shebib 3, Sanad, Abdelrahim.